Erdoğan'dan Diyarbakır'da Birlik Mesajı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Fitne, Fesat Sokmak İsteyenlere, Bölmek İsteyenlere Bu Topluluk Fırsat Vermeyecektir' Dedi.

Erdoğan'dan Diyarbakır'da Birlik  Mesajı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Fitne, fesat sokmak isteyenlere, bölmek isteyenlere bu topluluk fırsat vermeyecektir'' dedi.

Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingte, sadece gönül kazanmak istediklerini, dertlerinin bu olduğunu belirterek, bunu yaparken kin ve nefret istemediklerini ve bütün bölgeleri kucaklamak istediklerini söyledi. Erdoğan, ''Onun için diyoruz ki, AK partide etnik milliyetçilik, bölgesel, dinsel milliyetçilik yok. Biz herkese aynı mesafedeyiz. Çünkü bizler her birimiz, tek tek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Fitne fesat sokmak isteyenlere, bölmek isteyenlere bu topluluk fırsat vermeyecektir. Onun için diyoruz ki, tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet" dedi.

Devletin, bmayrağın ve Cumhuriyetin herkesin olduğunu söyleyen Erdoğan, "Çözemeyeceğimiz hiç bir sorun yok. Yeter ki, bu yolda beraber yürüyelim. Adalet talebimizi kimsenin hukukunu çiğnemeden dile getirelim" dedi.

Milletin tek bir gündemi olduğunu anlatan Erdoğan, bunun da adalet, kalkınma, değişim, demokratik istikrar ve güven olduğunu söyledi.

Erdoğan, gerilim siyasetinin, ve ayrımcı siyasetin bugüne kadar kimsenin ekmeğini büyütmediğini ve kimsenin derdine derman olmadığını söyledi. Erdoğan, ''Oysa bu millet Ergani'den Keşan'a, Bismil'den Üsküdar'a, Lice'den Çankaya'ya aynı millettir ve aynı şeyleri istiyor'' dedi.

Miting alanına, ''Adını Surlara, Sevgini Gönüllere Yazdık'', ''Gülümüzü Soldurmayacağız'', ''Çankaya'da Gül Açacak'', ''Gayemiz Hizmet, Mayamız Millet'' pankartlarının asıldığı görüldü.

Yabancı basın mensuplarının da izlediği miting alanında yoğun güvenlik önlemleri alındı.