Erdoğan'dan Baykal'a "Fıtık" İçin Sert Yanıt

Erdoğan'dan Baykal'a "Fıtık" İçin Sert Yanıt

Başbakan Erdoğan, Partisinin Myk Toplantısında CHP Lideri Baykal'ın "Çankaya Yokuşu Diktir, Fıtıkla Çıkılmaz" Sözlerine "Çok Çirkin, Daha Önce de Eşimin Üzerinden Aynı Şeyi Yapmıştı, Kendisine Yakıştıramıyorum" Diye Yanıt Verdi.

Erdoğan'dan Baykal'a

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "Çankaya yokuşu diktir, fıtıkla çıkılmaz" sözlerine sert tepki göstererek, "Üslubu çok çirkin daha önce de eşimin üzerinden aynı şeyi yapmıştı" dedi.

AKP Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) dün gece yapılan toplantısında Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Baykal'ı, kendisine yönelik suçlamaları nedeniyle eleştirdi. Erdoğan Baykal'ın, bel fıtığı rahatsızlığıyla ilgili sözleri konusunda "Anamuhalefet partisi liderinin üslubu çok çirkin. Bunu kendisine yakıştıramıyorum" dedi.

"Daha önce de eşim üzerinden aynı şeyi yapmıştı" diyerek, Deniz Baykal'ın, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile polemiğe girmesine neden olan, Emine Erdoğan'la ilgili sözlerini gündeme getiren Erdoğan, "Ama artık üslubu çok çirkin boyuta kayıyor, nereye kadar gidecek bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, hakkındaki yedi yıl önce "Sayın Öcalan" dediğine ilişkin iddialarla ilgili olarak da "Müflis tüccar eski defterleri karıştırır" sözüne vurgu yaptı.

Bu arada, MYK'da cumhurbaşkanlığı seçim süreci de ele alındı. Parti yönetiminin 15 Nisan'a kadar hem teşkilat hem de toplumun farklı kesimleriyle bir karşılıklı uzlaşma içinde sürecin yönetmesi konusunda değerlendirmeler yapıldı.

Öte yandan, yarın yapılacak AKP il başkanları toplantısında, teşkilatın eğilimlerini belirlemek amacıyla adaylık kriterlerine ilişkin, bazı anket formları dağıtılacağı da kulislerde dile getirildi.(ANKA)