Erdoğan'dan Aday İçin Son Gün Mesajı

Erdoğan'dan Aday İçin Son Gün Mesajı

Başbakan, Cumhurbaşkanı Adayını Grup Toplantısının Olacağı Gün Açıklayacağını Bildirdi Ve '25 Nisan Saat 24:00'e Kadar Vaktimiz Var. Grup Toplantımız 24'ünde mi 25'inde mi Olur Belli Değil' Dedi.

Erdoğan'dan Aday İçin Son Gün Mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "25 Nisan saat 24:00'e kadar vaktimiz var" diyerek Cumhurbaşkanı adayının son gün açıklanacağı mesajını verdi.

Erdoğan MKYK sonrası AKP Genel Merkezi'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıyla ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine Erdoğan, "25 Nisan saat 24:00'e kadar vakit var. Bu süreci MKYK'da değerlendirdik. Bu süreci son ana kadar değerlendireceğiz. Kararımızı öyle açıklayacağız" dedi.

Başbakan Erdoğan adayın açıklanması konusunda net bir tarih verilip verilmeyeceğine ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

"Grup toplantımız olacak. Ama o 24 mü olur, 25 mi olur belli değil. Sırada görüşeceğim bazı sivil toplum kuruluşları var. Arkadaşlarım bu konuda çalışıyorlar."

Erdoğan, bir gazetecinin "MKYK toplantısında Başbakanlığın daha etkili bir makam olduğu yönünde görüş bildirildiğini öğrendik. Sizce Başbakanlık daha etkili bir makam mı" sorusunu yanıtlamadı.

MALATYA OLAYI VAHŞET

Malatya'daki saldırıyı "vahşet" olarak değerlendiren Erdoğan, "Zanlılar olarak yakalananlar var. Ama gerçek faillere ulaşılmasına çalışılıyor" dedi. Savcılığın olaya el koyduğunu belirten Erdoğan, olayla ilgili bağlantıların da emniyet ve valilik tarafından araştırıldığını kaydetti. Yayınevinin özelliği ve öldürülenler arasında bir Alman vatandaşının da olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Bu durum olayın boyutlarını biraz daha genişletiyor. Şu andaki tüm gayretimiz faillerin bir an önce net olarak açığa çıkması" şeklinde konuştu.(ANKA)