Erdoğan, Chp, Mhp, BDP'yi Eleştirdi; Tencere Yuvarlanmış Kapağını Bulmuş (2)

Erdoğan, Chp, Mhp, BDP'yi Eleştirdi; Tencere Yuvarlanmış Kapağını Bulmuş (2)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir mitinginde kimsenin yaşam tarzına yemesine içmesine karışmadıklarını belirterek, "Hiç kimsenin yaşam tarzına karışmadık.

04.06.2011 21:20 | Son Güncelleme: 04.06.2011 21:20
Erdoğan, Chp, Mhp, BDP'yi Eleştirdi; Tencere Yuvarlanmış Kapağını Bulmuş (2)

Erdoğan, CHP, MHP, BDP'Yİ ELEŞTİRDİ; TENCERE YUVARLANMIŞ KAPAĞINI BULMuş (2)

GENÇLER SERPİLMİŞLER İSTEDİKLERİ GİBİ İÇİYORLAR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir mitinginde kimsenin yaşam tarzına yemesine içmesine karışmadıklarını belirterek, "Hiç kimsenin yaşam tarzına karışmadık. Hiç kimsenin değerlerine yeme içmesine giyim kuşamına müdahale etmedik. Edilmesine izin vermedik. Kimseye tehdit gözüyle bakmadık. 8. 5 yıllık iktidarda bir Allah kulu çıkıp da şunu söyler mi? Benim içmeme giyimime yaşamımı karıştı diyebilir mi? Karışmadık herkes istediği gibi yedi, istediği gibi içti. Gelirken gördüm gençler serpilmişler istedikleri gibi içiyorlar. Bizim bir müdahemiz yok" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı dinlemek için İzmir Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda yaklaşık 200 bin kişi toplandı. Denizde 30 tekne Ak Parti bayraklarıyla süslendi. Eski bir şehir hatları vapuruna 'Dünyanın en büyük köyüne hoşgeldiniz' yazılı pankart asıldı. Alan parti bayrakları ve turuncu- beyaz balonlarla süslendi. Alana bakan apartmanlardan birine, 'İstikrar sürsün İzmir büyüsün' yazılı pankart asıldı. Miting öncesi dev led ekranlardan Başbakan'ın kendi sesinden şiir okuduğu parti tanıtım filmi gösterildi. Mitingde 5 bin polis görev aldı. Katılımcılar sıkı aramadan sonra alana girdi. Ege bölgesindeki iller ve çevre ilçelerden yaklaşık 3 bin minibüs, midibüs ve otobüs İzmir'e geldi. Araçlar, Alsancak, Konak'da uygun yerlere park etti. Her katılımcıya Türk bayrağı, parti bayrağı, şapka, su, kumanya ve şeker verildi. Ak Parti mitinglerinde alanın önü hep kadınlara ayrılırken İzmir'de bu ayrım yapılmadı. Miting alanının arkasına sahra hastanesi kurulurken, 112 Acil Servis'ten 10 ekip görev aldı. Güneşten etkilenen, kalabalıktan fenalaşanlar sahra hastanesinde tedavi edildi. Mitingde onlarca çocuk kayboldu.

Büro Emekçileri Sendikası üyelerinin miting alanının yakınındaki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde 'Kadrolu hakkımı aile ödeneğimizi istiyoruz' yazılı eylem için yürüyüş yapmak isteyenlere polis engel oldu. Mitinge giden Ak partililer alana giderken BES üyesi 30 kişi, 'Yumruk, Ak Parti'nin üzerine inecek', 'Gün gelecek devran dönecek Ak Parti halka hesap verecek' sloganları attı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir mitinginde kalabalığı görünce söylediği 'Allah'ına kurban İzmir' sözünün benzerini Ak Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay sarf etti. Akay, kalabalığı görünce 'Allah'ınıza kurban olayım ben' dedi. Türk bayrağı desenli uçurtma uçurulurken planlandığı halde uçan balon ve zeplin rüzgar nedeniyle kullanılmadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte parti otobüsünden miting alanının arkasında inip, alana yürüyerek girdi. Yürürken partililerden biri Başbakan'ın boynuna yörük şalı attı. Başbakan, 19. 00'da tır sahnesine çıktı. bu sırada teknelerden havaya atılan fişeklerin içinden ucunda Türk bayrağı asılı balonlar çıktı.

İzmir İLE ARAMIZA KİMSE GİREMEZ

Başbakan Erdoğan konuşmasına İzmir'in tüm ilçelerini adlarını okuyarak başladı. Erdoğan şöyle konuştu, "Sevgili kardeşlerim, İzmir Akdeniz'in Ege'nin incisidir. İzmir tarihi, insanı, güneşiyle yiğitliği kahramanlığı ile Akdeniz'in de Türkiye'nin de medarı iftiharıdır. Bereketli toprakları sanayisi ticaretinin ötesinde Asya'dan Akdeniz'e gururla bakan efeler diyarıdır. Umur beylerin Çakabeylerin şehri olduğu kadar Kurtuluş Savaşı'nın ilk kurşunu atan Hasan Tahsin'in şehridir. Acıyı da sevinci de yaşamış ama asla kendini kapatmamış bir şehir hoşgörü şehridir. Bu güzel ve yiğit şehrin, efeler şehrinin tüm sakinlerini yürekten kutluyorum. İzmir'le bizim aramıza hiç kimse giremez. Bizi İzmir'e hizmet etmekten kimse alıkoyamaz. Bu dünya şehrine Ege'nin incisine Türkiye'nin gözbebeğine hizmet etmekten bizi kimse uzaklaştıramaz"dedi.

İzmir'E HEP HİZMETLE GELDİK HAKARETLE GELMEDİK

İzmir'e hizmete geldiklerini söyleyen Erdoğan, "Hakaretle gelmedik, okullarla hastanelerle, adalet saraylarıyla geldik. Beydağ Barajı ile geldik. Gördes Barajı ile geldik, Çevre yoluyla, limanlarla geldik" diye konuştu, "İzmir Menderes'i elleri üzerinde tutan şehir ve o günden bugüne İzmir inanıyorum ki yine bu demokrasi mücadelesini veren hak ve özgürlüklerde milletini hizmetkar olmaya gelen AK Parti'nin yanında olacaktır. Zaten bugünkü yüzbinlerce ilgi bunu gösteriyor" diye konuştu.

GENÇLER SERPİLMİŞLER İSTEDİKLERİ GİBİ İÇİYORLAR

Belirli bir kitleyi, zümreyi gözetmeden hizmet yaptıklarını anlatan Erdoğan, "İnançlarına yaşama alanlarına müdahale etmedik. Türkü Kürdü Lazıyla Çerkeziyle Gürcüsü Boşnağıyla Arnavuduyla Arabıyla yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Ne dedik bir olacağız, beraber olacağız. Hiç kimsenin yaşam tarzına karışmadık. Hiç kimsenin değerlerine yeme içmesine giyim kuşamına müdahale etmedik. Edilmesine izin vermedik. Kimseye tehdit gözüyle bakmadık. 8. 5 yıllık iktidarda bir Allah kulu çıkıp da şunu söyler mi? Benim içmeme giyimime yaşamımı karıştı diyebilir mi? Karışmadık herkes istediği gibi yedi, istediği gibi içti. Gelirken gördüm gençler serpilmişler istedikleri gibi içiyorlar. Bizim bir müdahelemiz yok. Bizim derdimiz Türkiye'yi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak. Bizim derdimiz bu milletin evlatlarını dünyada bilimde fikirde sanatta düşüncede öncü haleni getirmek. Bizim evlatlarımız mucit olacak"diyen Başbakan derdlerinim ülkeye hizmet olduğunu kaydetti.

İzmir'e yönelik hizmetlerden de örnekler veren Başbakan Erdoğan, "Siz şu İzmir'in yollarını tamamlayıp bitiriyorsanız bu ulaşımda devrimdir. İzmir'de denizleri aşacak köprüler kuruyorsanız bu ulaşımda devrimdir. İzmir'e kümes gibi havalimanını layık gören değil modern bir havalimanı yapıyorsanız bu devrimdir. İzmir susuz muydu arsenikli su içiyor muydu? Gördes Barajı'ndan buraya suyu biz getirdik biz. Bu suyu getirmek belediyenin işiydi. Havalimanı'ndan buraya geliyoruz aman harabbi ne pis koku o ne pislik. CHP zihniyeti budur. Sen kentin içinden geçen dereleri temizleyemiyorsun. Bunları alsana. CHP zihniyeti kirlidir. Bunların hesabı sandıkta verelim. Biz şehirlerimizin içe kapanmasını istemiyoruz. İdeoloji hiçbir kentimizi esir almasın istiyoruz. Şu anda kör ideoloji İzmir'i esir almış vaziyette. Kaçak yapılaşmaların çirkin yapılaşmaların kanalizasyonların aktığı yerler benim kardeşlerime layık değil. Biz buna hoşgörü ile bakamayız. Mağdur etmeden ikna ederek onları daha modern konutlara neden taşımıyoruz. 500 bin konut yaptık, 370 binini teslim ettik. İzmir'e de 10 bin konut yaptık. Oralarda vatandaşlar huzur içinde oturuyor değil mi? Toplu konut yapımına engel olmaya çalışırlarsa özel kanun çıkararak biz geleceğiz ve konutları yapacağız. Çünkü biz İzmir gibi modern bir şehirde bunları görmek istemiyoruz. 780 bin kilometrekare modern olacak. Nolur size rica ediyoruz, futbol takımı tutar gibi parti tutmayın. Nolur, nolur. Zira eser siyasetine oy verin, hizmet siyasetine oy verin. İstismar, ideoloji siyasetine oy vermeyelim. Vermeyelim ki bu ülke ayağa kalksın"dedi.

KOCAOĞLU'NA DA YÜKLENDİ

Başbakan Erdoğan konuşmasının bir bölümünü de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na eleştiriye ayırdı. Edoğan, "Akdeniz'in bu en güzel kenti böyle bir manzarayı hak ediyor mu? Bu çirkin görüntüyü ve altyapı eksikliğini hak ediyor mu? Duyuyorum ki size yalan söylemişler. Çok iddialı konuşuyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı kendi akıl hocası genel başkanı ile ne konuşacaksa onu konuşsun. Eğer İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak hak ettiği parayı almıyorsa gelsin bana ispat etsin ben bu görevi bırakırım. Çünkü hiçbir belediyeye göreve geldiğimden bu yana adaletsizlik yapmadık. İzmir susuz kaldı, Gördes Barajı'yla İzmir'e suyu biz getirdik. Nankörlüktür bunun ötesi. Nankörlük bu kadar açık ve net konuşuyorum. Paris'teki EXPO Genel Sekreteri'ne mektup gönderiyoruz. EXPO 2020 için İzmir'in adaylığını desteklediğimizi ilan ediyorum. Ne tür destek gerekiyorsa yatırım gerekiyorsa vereceğiz diyorum ama İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı o mektubu bizzat götürmesi gerekirken 'Hükümet arkamızda' demesi gerekirken götürmüyor. Bizim İzmir'in yaşadığımız heyecanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı maalesef yaşamıyor, hissetmiyor. İzmir bunu sorgulamayacak mı? Ben inanıyorum ki İzmir bunu soracak. Onun görevi bu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde soruşturma yürütülüyor. Aslını gerekçesini öğrenmeden bazıları protesto gösterileri yapıyor. Ama AK Parti'yi protesto etmeleri için bazı gençlerin finanse edildiği ortaya çıkınca kimse bunun peşine düşmüyor. İzmir bu tavrı hak etmiyor. İzmir bizi sorgulayacak ama İzmir kendisini istismar edenleri de sorgulamalı. Kedisini İzmir'in sahibi gibi görenlerin İzmir'i nasıl içine kapattığını mahkum ettiğini görmelidir.

12 HAZİRAN'DA KULAĞIM SADECE İzmir'DE OLACAK

Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı, "CHP Genel Başkanı buraya geliyor. Meydanda pankart okuyarak vakit dolduruyor. Yaptıklarımızı anlatıyoruz yapacaklarımızı anlatıyoruz. Sen ya da senden öncekiler hangi yaptıklarını anlattı. İzmir'e hangi projeyle geldin. CHP bugün sağında MHP solunda BDP, arkasında emekli siyasetçiler çeteler bir istasyona doğru gidiyor. CHP, MHP, BDP'li kardeşim ideoloji, alışkanlık tepkiyle değil nolur vicdanınla oy ver. Sana hizmet edene oy ver. 12 Haziran'da benim kulağım sadece İzmir'de olacak. "

Erdoğan yaklaşık 1. 5 saat kürsüde kaldıktan sonra konuşmasını tamamlayıp ayrıldı. - İzmir

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: Erdoğan, Chp, Mhp, BDP'yi Eleştirdi; Tencere Yuvarlanmış Kapağını Bulmuş (2) - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.04.2020 22:54:42. #1.12#
title