Erdoğan: Bunlar Ya İp Atar, Ya da İp Atlar

Erdoğan: Bunlar Ya İp Atar, Ya da İp Atlar

Rize'de Bahçeliye yüklenen Erdoğan, 'Bunlar ya ip atar veyahut ta ip atlar.' dedi. 'Meclise girince Erdoğan'ın başına bela olacağım' diyen Yılmaz'a 'Senin her yerin bela olsa ne yazar.' cevabını verdi

Erdoğan: Bunlar Ya İp Atar, Ya da İp Atlar

Rize'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliye yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bunlar ya ip atar veyahut ta ip atlar." dedi. Konuşmasının büyük bir bölümünde hemşehrisi Mesut Yılmaz'a da göndermelerde bulunan Erdoğan, Yılmaz'ın 'Meclise girince Erdoğan'ın başına bela olacağım' açıklamasına karşı da, "Senin her yerin bela olsa ne yazar." diye cevap verdi.

Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinde yaptığı konuşmada ağırlıklı olarak eski başbakanlardan Rize milletvekili adayı Mesut Yılmaz'a yüklendi. 'Ben aslında iki hemşehrinin birbiriyle sürtüşmesini istemezdim' diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Yılmaz çıkmış; 'Meclise girince Erdoğan'ın başına bela olacağım' diyor. Senin her yerin bela olsa ne yazar. Sen önce 84'ten buyana Rize'de ne yaptığının hesabını ver. Yaptıkların ortada. Her elini attığın şey yarım kaldı. "