Erdoğan: 'Bunlar Milliyetçi Değil, Irkçı'

Erdoğan: 'Bunlar Milliyetçi Değil, Irkçı'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Hani Milliyetçilikle Geçinenler Var ya, Bunlar Milliyetçi Filan Değil, Bunlar Irkçı, Ayrımcı, Kafatasçı, Bunlar Milliyetçi Değil' Dedi.

Erdoğan: 'Bunlar Milliyetçi Değil, Irkçı'

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Hani milliyetçilikle geçinenler var ya, bunlar milliyetçi filan değil, bunlar ırkçı, ayrımcı, kafatasçı, bunlar milliyetçi değil'' dedi.

Erdoğan, Manisa'da Atatürk Spor Salonu'nda AK Partililere hitap etti.

Konuşmasında hükümetin başarılarından örnekler veren Erdoğan, uluslararası çevrelerin ''Türkiye yakın geleceğin en büyük küresel güçlerinden biri olmaya aday'' dediklerini söyledi.

AK Parti iktidarının göreve geldiği dönemde enflasyonun yüzde 30'lar seviyesinde olduğunu, şu an ise tek haneli rakamlar seviyesine indiğini belirten Erdoğan, bu yılki enflasyon hedefinin yüzde 6 olduğunu bildirdi.

Başbakan Erdoğan, bu kararlılıklarından taviz de vermeyeceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Türk Lirası'ndan 6 sıfır atacağız deyince 'enflasyon patlar' diyorlardı, patlamadı çatladı. Zil takıp oynamak isteyenler bekledikleri olmayınca çatladı.

Benim vatandaşımın cebindeki parayı bu çağdaş, modern hırsızlar çalıyorlardı. Hani Türk Lirası'nın değerini koruyacaktınız? Bunu soracaksınız onlara. Hani milliyetçilikle geçinenler var ya, bunlar milliyetçi filan değil, bunlar ırkçı, ayrımcı, kafatasçı, bunlar milliyetçi değil. Milliyetçilik, bu vatana hizmettir, milletçilik, bu millete hizmettir, milliyetçilik, bu milletin derdiyle dertlenmektir, işte milliyetçilik budur.

Milliyetçilik, bu milletin parasının değerini düşürmek değil, bu milletin parasının değerini yükseltmektir. Biz, bunu yapıyoruz.''