Erdoğan:biliyorum İstanbul AK Parti ile Yola Devam Diyecektir

Erdoğan:biliyorum İstanbul AK Parti ile Yola Devam Diyecektir

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biliyorum Ki İstanbul Yine Büyüklüğünü Konuşturacak, Yine Türkiye'nin Numunesi Olma Özelliğini Sergileyecek ve AK Parti ile Yola Devam Diyecektir" Dedi.

Erdoğan:biliyorum İstanbul AK Parti ile Yola Devam Diyecektir
22.03.2009 15:18 | Son Güncelleme: 22.03.2009 15:18

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biliyorum ki İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak, yine Türkiye'nin numunesi olma özelliğini sergileyecek ve AK Parti ile yola devam diyecektir" dedi.

Partisince Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, İstanbul'un 39 ilçesine selam göndererek başlayan Erdoğan, İstanbul'un Türkiye'nin özeti olduğuna işaret etti. Erdoğan, AK Parti'nin hizmet siyasetinin temellerinin İstanbul'da atıldığını, kuşatıcı, kucaklayıcı birlik siyasetinin temel felsefesinin de İstanbul'da yoğurulduğunu, AK Parti'nin demokratik açılımları esas alan değişimci anlayışının İstanbul'da şekillendiğini anlatarak, "Şimdi en gür seda ile seslenmeye hazır mıyız?" diye sordu ve şöyle devam etti:

"Az önce birileri Çağlayan'daydı. Aman yarabbi, ne palavralar. Nasrettin Hoca'ya bir palavracı gelmiş. Palavracı demiş ki 'Ben 40 arşın, 60 arşın atlarım'. Tabii böyle deyince Nasrettin Hoca da 'Atla oğlum' demiş. Bunun üzerine palavracı cevap vermiş. 'Halep'deyken atlardım' demiş. Hemen Nasrettin Hoca 'Halep oradaysa arşın buradır' demiş. Şimdi ben de diyorum ki sayın Baykal, senin Halep'in Çağlayan ise arşın burası, Zeytinburnu. Eğer metrekare ölçüp biçmesini bilmiyorsan burada öğreniver. Çağlayan Meydanı ne kadar, Zeytinburnu Kazlıçeşme ne kadar? Bunu da sana kılavuzların söylesinler."

İstanbullu'ya küçük düşünmenin yakışmayacağını, İstanbul'un tarih boyunca hep büyük düşündüğünü anlatan Erdoğan, 29 Martta da İstanbul'un tüm ilçelerinin büyük düşüneceğini ve "yola devam" diyeceğini, buna inandığını kaydetti.

Kaynak: AA

Şu an buradasınız: Erdoğan:biliyorum İstanbul AK Parti ile Yola Devam Diyecektir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 10:25:32. #1.14#
title