Erdoğan: Anladım Ki Hukukun Matematiği Yokmuş

Erdoğan: Anladım Ki Hukukun Matematiği Yokmuş

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Anlamlı Konuştu.

Erdoğan: Anladım Ki Hukukun Matematiği Yokmuş

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer'den daha fazla oy almasına rağmen, Cumhurbaşkanı seçilemediğini anımsatarak, "Anladım ki hukukun matematiği yokmuş. Zaten hukukun matematiği olsaydı, durum böyle olmazdı" dedi.

Aydın İstasyon Meydanı'nda halka hitap eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Merhum Özal Cumhurbaşkanı seçiminde 264 oy almıştı. Sayın Demirel 253 oy civarında almıştı. Sayın Sezer 330 oy almıştı. Anayasa mı değişti? Hayır. Aynı anayasayla Cumhurbaşkanlığı seçimine gittik. 3 tane Cumhurbaşkanını aynı anayasayla, aynı maddelerle seçtik. Peki ne oldu da Gül gelince şartlar değişti? Ne oldu? Abdullah Gül Bey onlardan daha mı az oy aldı? Sayın Gül 357 oy aldı. Ben de düşündüm. 357, 330'dan düşük mü diye? Olur ya, belki matematikte, aritmetikte sayılar yeniden, yeni bir zemine oturtulmuş olabilir. Anladım ki, hukukun matematiği yokmuş. Zaten hukukun matematiği olsaydı, durum böyle olmazdı."

Başbakan, İmar Bankasının İmarzedeler ortaya çıkardığını, bu bankadan kalan 9 katrilyonluk borcun Hükümet tarafından vatandaşa ödendiğini belirterek, ''Bunun sahibi şimdi çıkmış, mazotu 1 YTL'ye indirecekmiş. Sen önce 1 YTL mazot felsefesini bırak da babanın borçlarını öde'' dedi.