Erdoğan Alman Dağcıların Serbest Bırakılmasını Değerlendirdi

Erdoğan Alman Dağcıların Serbest Bırakılmasını Değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Terör Örgütü PKK Tarafından Kaçırılan 3 Alman Dağcının Serbest Bırakılmasıyla İlgili Olarak, 'Yapılması Gereken Bazı Adımlar Olduğunu' Belirterek, 'Döndükten Sonra Tekrar Kendileriyle İrtibat Halinde Olacağız ve Ona Göre Kararımızı Vereceğiz' Dedi.

Erdoğan Alman Dağcıların Serbest Bırakılmasını Değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 3 Alman dağcının serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, ''yapılması gereken bazı adımlar olduğunu'' belirterek, ''Döndükten sonra tekrar kendileriyle irtibat halinde olacağız ve ona göre kararımızı vereceğiz'' dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Girne Amfi Tiyatrosu'nun açılışının ardından gazetecilerin, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 3 Alman dağcının serbest bırakılmasına ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu:

''Alman dağcılar serbest bırakıldı. Arkadaşlarımız kendilerini teslim aldılar. Kendilerinin tıbbi kontrolleri yapıldı. Giyim, kuşam vesaire, arkadaşlarımız bu tür yardımlar yapacaklardır. Bunun dışında yapılması gereken bazı adımlar var. Onları yapıp, bu arada biz de zaten dönmüş olacağız. Şu anda Almanya'dan gelmiş olan bir heyet de Ağrı'da zaten. Döndükten sonra tekrar kendileriyle irtibat halinde olacağız ve ona göre kararımızı vereceğiz.''

Kaynak: AA