Erdoğan: AK Parti Dünya Markası

Erdoğan: AK Parti Dünya Markası

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Partisinin Türkiye Markası Olmayı Aştığını ve Bir Dünya Markası Olduğunu Söyledi.

Erdoğan: AK Parti Dünya Markası

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye markası olmayı aştığını ve bir dünya markası olduğunu söyledi.

Erdoğan, Kağıthane Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Kağıthane İlçe Kadın Kolları 2. Olağan Kongresinde, AK Parti'nin Türkiye'de ilden mahalleye kadar tüm örgütlenmesini gerçekleştiren bir parti olduğunu dile getirerek, bunun partinin dinamik yapısının göstergesi olduğunu ifade etti.

Başbakan Erdoğan, dünyadaki değişik üniversitelerde AK Parti ile ilgili tezler hazırlandığını da belirterek, şöyle konuştu:

''Akıl, bilim ve tecrübe bizim bu çalışmamıza yön vermiştir. Biz sipariş üzerine partimizi kurmadık. Türkiye'de milletin verdiği karara uyarak partimizi kurduk. AK Parti milletin düşünce ufkundan, ihtiyacından doğmuş bir partidir. Özelliğimiz burada, güzelliğimiz de burada. Bunu bu şekilde devam ettirdiğimiz sürece AK Parti'nin büyümesi ve güçlenmesi aynen devam edecektir.''

Erdoğan, AK Parti'nin teori ile pratiği buluşturan bir parti olduğunu da kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ortaya çıktık, 16 ay sonra ilk seçim oldu ve AK Parti yüzde 34,4 oy ile Türkiye'nin iktidarına oturdu. Parlamentoda aldığı milletvekili oranı ise yüzde 65. Bunu bile hazmedemediler. Ne dediler? 'Bu yüzde 25'tir' dediler. Ya onlar hesap bilmiyor, ya biz hesap bilmiyoruz. Nasıl oluyor da yüzde 25 olur? Sandıktan alınan oy yüzde 34,4 ama sistem içinde 'baraj' demişler. Bu barajı AK Parti mi koydu? Yok. Kim koydu? AK Parti gibi düşünen siyasi anlayışları yok etmek isteyenler koydu. O yok etmek isteyenler ne yazık ki kendileri yok olup gittiler. Gördüğünüz gibi son seçimlere hiç giremediler. Kayıp ilanı ile arananlar var, bu hale geldi''

Kaynak: AA