Erdoğan: '22 Temmuz'un bizim için mahzuru yok'

Erdoğan: '22 Temmuz'un bizim için mahzuru yok'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçim tarihi ile ilgili yaptığı açıklamaya, 'İşi yokuşa sürme durumunda değiliz. Bizim için herhangi bir mahzur yok' dedi.

Erdoğan: '22 Temmuz'un bizim için mahzuru yok'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçim tarihi ile ilgili yaptığı açıklamaya, "İşi yokuşa sürme durumunda değiliz. Bizim için herhangi bir mahzur yok" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi çıkışında gazetecilerin "YSK'nın şeçimi 22 Temmuz olarak telafuz ediyor. Sizin istediğiniz tarih daha erken bir tarihti, bu tarih size uygun bir tarih mi?" sorusuna, "Komisyon malum görüşüyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bunu öne çekmiyorsa, biz tabi en yakın zaman diyoruz. Yani şu an bizim ilkemiz bu. Bu 24 Haziran olur. Daha önce bize 60 gün gibi bir ifadeleri oldu. Seçim işleri başkanıma böyle bir ifadede bulundular. Fakat bugün 60 günde değil, 80 günde yetiştirebileceklerine dair bir beyanları, önerileri olmuş. Şimdi, komisyon bunun üzerinde çalışıyor. Yani işi yokuşa sürme durumunda değiliz. Seçimin öne çekilmesi, seçimin yapılmasını istiyoruz. Dolayısıyla komisyon ne karar verecek şu anda bilmiyorum. Bizim açımızdan herhangi bir mahzuru yok." diye yanıtladı.

Kaynak: CHA