Erdemli'de, Polisler Fidan Dikti

Erdemli'de, Polisler Fidan Dikti

Mersin'in Erdemli İlçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 162. Yıldönümü Etkinlikleri Kapsamında Polisler Fidan Dikti.

Erdemli'de, Polisler Fidan Dikti

Mersin'in Erdemli ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 162. yıldönümü etkinlikleri kapsamında polisler fidan dikti.

Mersin Vali Yardımcısı ve Erdemli Kaymakam Vekili Ahmet Beyoğlu'nun da katılımlarıyla Karyağdı Mahallesi Alacaören mevkiinde ormanlık arazide ağaç dikimi gerçekleştirildi. Beyoğlu, burada yaptığı konuşmada, çevresel duyarlılığın giderek arttığını belirterek, "21. yüzyıl geçmiş yüzyıllardan ders çıkardığımız bir yüzyıldır. Şehirler eskisi gibi verimli ovalara değil artık yamaçlara kuruluyor. Bizler poşet ve pet şişeyi sevmiyoruz. Erdemli gibi turizm şehri olmak isteyen yerler daha fazla çevresel duyarlılık göstermelidir" dedi.

Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Levent Atalay da konuşmasında, çevresel duyarlılık göstermenin önemine değinerek, "Yaşadığımız çevreyi çok iyi korumalıyız. Bu konuda topluma örnek bireyler olmalıyız. Çevre konusunda duyarlılık gösteren bütün arkadaşlarımızı kutluyorum" diye konuştu.

Daha sonra makilik araziye Çam, Selvi, Harnıp ve Ardıç cinsi ağaçlar dikildi.

(Oİ-HT-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA