Erdemli Belediyesi, halk ekmek fabrikası kuracak

Erdemli Belediyesi, halk ekmek fabrikası kuracak

Mersin'in Erdemli ilçesi Belediyesi vatandaşlara daha ucuz ve kaliteli ekmek yedirmek için halk ekmek fabrikası kuracak.

Erdemli Belediyesi, halk ekmek fabrikası kuracak

Mersin'in Erdemli ilçesi Belediyesi vatandaşlara daha ucuz ve kaliteli ekmek yedirmek için halk ekmek fabrikası kuracak.

Erdemli Belediyesi Kasım ayı olağan Meclis toplantısı'nda Meclis üyesi Süleyman Uygun'un, ucuz ve kaliteli ekmek üretmek için "Halk Ekmek" fabrikasının kurulması teklifi, diğer üyelerin de oy birliği ile kabul edildi.

Erdemli Belediyesi Kasım ayı olağan Meclis toplantısı Başkan Musa Mutlu başkanlığında gerçekleştirildi. Erdemli Belediye Başkanı Musa Mutlu, dar ve kısıtlı imkanlarla ilçeye hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti.

Meclis üyelerine yapılan hizmetlerle ilgili bilgi veren Mutlu, ülkede yaşanan terör olayları nedeni ile halkın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye başladığını söyledi. Bunun son örneğinin Erdemli Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye'nin 2 bin 500 metre uzunluğundaki en uzun bayrağı ile yapılan yürüyüşte gösterildiğini ifade eden Mutlu, "Türkiye'nin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacının bulunduğu şu günlerde, başta Erdemli halkı olmak üzere tüm yurtta Türk milletinin teröre gereken cevabı vermesi çok önemli" dedi.

Konuşmanın ardından geçilen gündem maddelerinde birim amirliklerinden gelen teklifler görüşülerek oy birliği ile kabul edilirken, muhasebe müdürlüğünden gelen belediyenin 2008 yılı bütçesi görüşmeleri alt komisyona havale edildi.

Meclis üyesi Süleyman Uygun'un, ucuz ve kaliteli ekmek üretmek için "Halk Ekmek" fabrikasının kurulması teklifi diğer üyelerinde uygun görmesi ile oy birliği ile kabul edildi. Teklifin kabul edilmesinin ardından meclis üyelerine teşekkür eden Uygun, son günlerde ekmeğe yapılan zammın çok yüksek olduğunu, ailesi çok olan kişilerin fazla ekmek tüketmesinden dolayı zamlı ekmeği almakta zorlandıklarını, bu nedenle de birçok il ve ilçelerde olduğu gibi kaliteli ve ucuz ekmek üreterek halka sunmak için ekmek fabrikası kurulmasının faydalı olacağını kaydetti. Meclis toplantısında ayrıca TOKİ ile ilgili olarak tüm çalışmaların belediyece yürütülmesi ve yetkili kılınması için Başkan Musa Mutlu'ya yetki verilmesi teklifi de oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: CHA