Erdem: Fransa'ya Karşı Ülkemizi Savunacağız

Erdem: Fransa'ya Karşı Ülkemizi Savunacağız

Muğla'da, Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği (BOSİAD) tarafından düzenlen 'Türkiye Ekonomisi ve Dış Politika' konulu seminerde konuşan Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Marmara Bölgesi İspanya Fahri Konsolosu Dr.

Erdem: Fransa'ya Karşı Ülkemizi Savunacağız

Muğla'da, Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği (BOSİAD) tarafından düzenlen 'Türkiye Ekonomisi ve Dış Politika' konulu seminerde konuşan Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Marmara Bölgesi İspanya Fahri Konsolosu Dr. Zeynel Abidin Erdem, Fransa Parlementosu'ndan geçen Ermeni yasa tasarısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde BOSİAD tarafından düzenlenen panele Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Marmara Bölgesi İspanya Fahri Konsolosu Dr. Zeynel Abidin Erdem katıldı. Türkiye Ekonomisi ve Dış Politika konulu panelde Dr. Erdem, Fransa parlamentosunda gündeme gelen 'Ermeni Soykırı'mı yasası ve Türkiye'nin Fransa ile ilişkileriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Paneli Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Muğla İl Emniyet Müdürü Kadir Ay, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ergin Sıcakdemir ile birlikte 300 işadamı izledi.

Dr. Erdem, "Fransa'da Ermeni Soykırımı'nı parlamentoda kabul etmesinin ardından Senatonun kararı beklenecek. Ermeni Soykırımı ile ilgili yasanın sivil toplum örgütleri olarak senatodan geçmemesini sağlayacağız. Geçerse, aynı gün her şehirden 1 milyon insan toplayacağız. Türkler asimilasyon, Ermeni katliamı yapmadı. Bizler Fransa'nın verdiği bu karar ve cezaya karşıyız diye bu cümleyi tekrarlayacağız. Birde parlamentoda bu cümleyi tekrarlayacağız. O zaman bu adam 600 bin işadamını tutuklasın ve dünyaya maskara olsun. Ben Van'ı, Kars'ı, müdafaa etmişim. Taşnaklarla birleşen, Rus askerinin kıyafetlerini giyen, Türk halkını katleden insanlara karşı kendi hukukumu korumuşum. Fransa Cezayir'de ne yaptı? 1932'de 78 bin kişi ile Cezayir'e çıkıp, sonra 171 bin kişi olup, bir defa da bazı kaynaklara göre 45 bin bazı kaynaklara göre ise 80 bin kişi katletti. Bunları öne sürerek savunacağız" dedi.

Dr. Zeynel Abidin Erdem, "Fransa, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girdiği takdirde güçlü konuma geleceğini biliyor. Söz sahibi olacağını biliyor. Türkiye'nin daha güçlü olmasını istemiyorlar. Türkiye'yi bu konularla yıpratmaya çalışıyorlar. Ermeni soykırımı ile yüklenirken, kendileri Cezayir'i unutuyorlar. Bizler hiçbir zaman susup kalmayacağız. Gerçeklerle, kendimizi savunacağız" diye konuştu. Yaklaşık 90 dakika süren panelin sonunda, paneli izleyenlerin soruları yanıtlandı. - Muğla/ Bodrum