Erdek'te 'Teröre Karşı Devlete ve Orduya Destek' Mitingi

Erdek'te 'Teröre Karşı Devlete ve Orduya Destek' Mitingi

Balıkesir'in Erdek İlçesinde Terör Olaylarına Tepki Amacıyla 'Bölücü Teröre Karşı Devlete ve Orduya Destek' Mitingi Düzenlendi.

Erdek'te 'Teröre Karşı Devlete ve Orduya Destek' Mitingi

Balıkesir'in Erdek ilçesinde terör olaylarına tepki amacıyla 'Bölücü teröre karşı devlete ve orduya destek' mitingi düzenlendi.

Akşam saatlerinde şehitlik önünde toplanan kalabalık, şehitlikte yaptıkları törenin ardından ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Meydanda düzenlenen mitinge vatandaşların yanısıra Erdek Belediyesi, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve siyasi partiler de destek verdi. Mitingde konuşan Emekli Tümgeneral Yaşar Demirbulak, "Ortaya attıkları iddialar sağ-sol, Alevi-Sünni, sözde Ermeni soykırımı, Kıbrıs krizi, Kürt ayrımı ve din istismarı gibi konuları devamlı gündeme getirerek bizi bu

cennet vatanımızda devamlı rahatsız ederek, bizi sıkıntılar ve bunalımlar içinde bulundurmaya çalışmaktadırlar. Hain eylemler karşısında susan, aslında en küçük bir olayda insan hakları havarisi kesilen kuruluşlar, terörü destekleyenler, sizlere lanet olsun. Bu devlet ilelebet bağımsız ve bütün şekilde yaşayacaktır" dedi.

Mitinge Erdek'te tatillerini yapmakta olan vatandaşların da katılması dikkat çekti. Miting sırasında sık sık 'Ne mutlu Türk'üm diyene', 'Askere, orduya uzanan eller kırılsın', 'Ordu bizim gururumuzdur', 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atıldı. Meydanı dolduran kalabalık, çalan marşlara da Türk bayraklarını sallayarak hep bir ağızdan eşlik etti.

(MEY-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA