Erdal Tosun'un Aracına Çarpan Sürücü İfade Verdi

Erdal Tosun'un Aracına Çarpan Sürücü İfade Verdi

Erdal Tosun'un aracına çarpan sürücü ifade verdi. Erdal Tosun'un aracına çarpan sürücü verdiği ifadesinde "Çok hızlı değildim. Bir su birikintisi vardı. Oraya girerken frene bastım. Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum" dedi.

Erdal Tosun'un Aracına Çarpan Sürücü İfade Verdi

Erdal Tosun'un aracına çarpan sürücü ifade verdi. 'Bir Demet Tiyatro'nun 'Eyvah Necdet'i Erdal Tosun, dün Sarıyer'de yaşanan trafik kazası sonucunda hayata gözlerini yumdu. Oyuncunun vefatı, dostlarını ve ailesini yasa boğdu. Erdal Tosun'un aracına çarpan sürücü ifadesinde "Çok hızlı değildim. Yağmur da yağıyordu. Bir su birikintisi vardı. Oraya girerken frene bastım. Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum' dediği ortaya çıktı. Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Erdal Tosun (53), dün Sabah saatlerinde Sarıyer'de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Kaza 06.30 sıralarında Sarıyer Büyükdere Caddesi İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'nda meydana geldi. 34 EJ 8342 plakalı otomobilin sürücüsü Nihat Şaki, İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'na girerken direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çarptıktan sonra Levent yönüne giden Tosun'un aracının üzerine uçtu.

OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Otomobilin içerisinde sıkışan oyuncu, olay yerinde hayata gözlerini yumdu. Diğer otomobildeki sürücü Şaki ise yaralandı. İtfaiye ekipleri araç içerisinde sıkışan Tosun'u kurtarmak için yoğun çaba sarf etti.

SÜRÜCÜNÜN İFADESİ: NE OLDU HATIRLAMIYORUM

Erdal Tosun'un ölümüne yol açan kazanın yaralı sürücüsünün ifadesi de ortaya çıktı. Nihat Şaki "Her sabah olduğu gibi müdürümü almaya gidiyordum. Çok hızlı değildim. Yağmur da yağıyordu. Bir su birikintisi vardı. Oraya girerken frene bastım. Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum." dedi.

CENAZE TÖRENİ BUGÜN

Cenaze töreninin ayrıntıları da belli oldu. Trafik kazasında yaşamını yitiren sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Erdal Tosun için BKM'de tören düzenlenecek. Tosun'un cenazesi, ikindi vakti Levent camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığına defnedilecek.