Erdal Ceylanoğlu Haberleri

Erdal Ceylanoğlu haber, Erdal Ceylanoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erdal Ceylanoğlu - 31.07.2011
Pazartesi Günü Neler Olacak?
TSK'nın zirvesini belirleyen Ağustos Yüksek Askeri Şura'sı yarın toplantılarına başlıyor. 4 generalin istifasının gölgesinde başlayacak YAŞ, 5 general eksikle 11 üye ile toplanacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın sabah toplanacak Yüksek Askeri Şura 5 eksik üye ile çalışmaya başlayacak. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın ilk kez katılacağı toplantıya, bugün bir kararname çıkmazsa Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay Başkan Vekili olarak katılacak. Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı'nın tutuklu olduğu için katılamayacağı toplantıya TSK'daki kalan 8 Orgeneral ve Oramiral katılacak. Daha önce 16 üye ile alınan kararlar bu yıl ilk defa 11 üye ile karara bağlanacak. Çoğunluk sayısı ise 6 olacak. Genelkurmay Çakmak Salonu'nda sabah toplanacak YAŞ'ın ilk dakikalarında basın mensuplarının görüntü almasının ardından toplantıya geçilecek. İlk gün öğle arasından önce YAŞ üyeleri Başbakan Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret ederek Atanın mozolesine çelenk koyacaklar. İlk gün yapılacak toplantılarda Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına atamalar ile kriz yaratan 17 generalin durumu değerlendirilecek. İlk günkü toplantılara Başbakan Erdoğan'ın katılması beklenirken, Albay altı subayların dosyalarının değerlendirileceği diğer gün yapılacak toplantılara katılması beklenmiyor. Bu toplantıları Genelkurmay Başkanlığı görevini yürütecek olan Orgeneral Özel'in yürütmesi planlanıyor. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile eğer emekliye sevk edilirse Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı'nın yerine atamalar yapılacak toplantıların öğle yemeği araları Ramazan olması nedeniyle olmayacak.
Erdal Ceylanoğlu - 31.07.2011
Özel Görevi Devraldı
Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanan Orgeneral Necdet Özel, görevini Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'ndan devraldı.
Erdal Ceylanoğlu - 31.07.2011
Yaş Yarın Toplanacak
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) ağustos ayı olağan toplantısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda yarın yapılacak. Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genelkurmay Başkan Vekili Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin (EDOK) Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ve Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel katılacak. Toplantıya, emekliliklerini isteyen Orgeneral Işık Koşaner, Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve Orgeneral Hasan Aksay ile "Balyoz Planı" soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı katılmayacak.
Erdal Ceylanoğlu - 31.07.2011
Orgeneral Koşaner'in Fotoğrafı Genelkurmay'ın Ana Sayfasından Kaldırıldı
YAŞ öncesi emekliliğini isteyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in fotoğrafı, Genelkurmay'ın resmi internet sitesinin ana sayfasından kaldırıldı. Daha önce anasayfada yer alan fotoğraf bölümünde şu an bir şey bulunmuyor. Sitedeki 'Genelkurmay Başkanları' bölümünde başkanların göreve başlama ve bitiş tarihleri yer alıyor. Koşaner'in göreve başlama tarihi 27 Ağustos 2010 gözükürken; bitiş tarihi yer almıyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın internet sitesine, üçlü kararname ile atanan Orgeneral Necdet Özel'in fotoğrafı konuldu. Emekliliklerini isteyen Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay'ın fotoğrafları ise halen mevcut. Orgeneral Necdet Özel'den boşalan Jandarma Genel Komutanlığı'nda da herhangi bir fotoğraf bulunmuyor. Öte yandan pazartesi toplanacak YAŞ'ta Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi yeniden düzenlenecek. 4 komutan istifa ettiği, bir komutan da tutuklu olduğu için YAŞ, bu yıl 16 yerine 11 üye ile toplanacak. Toplantıya 14 orgeneral yerine 9 orgeneral katılacak. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, emekliliklerini istedikleri için Şura'da yer alamayacak.
Erdal Ceylanoğlu - 30.07.2011
TSK'da Yeni Dönem
Türk Silahlı Kuvvetleri, kritik Yüksek Askeri Şûra öncesinde tarihindeki en büyük krizi yaşadı. Bir süreden beri komuta kademesinin topluca istifa edeceğine ilişkin başkent kulislerinde dillendirilen iddialar, gerçeğe dönüştü. Balyoz ve Ergenekon davalarında tutuklu olan 43 general ve amiral arasından terfisi beklenen 17'sinin durumuna ilişkin gerginlik, üst düzey komuta atamalarında hükümetin istemediği bazı isimlerle ilgili anlaşmazlık, YAŞ öncesindeki devlet zirvelerinde aşılamadı. Ess… (tutuklu general ve amiraller) Son 4 günde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner defalarca bir araya geldi. Son zirveden sonra bir tümgeneralin Başbakanlığa ziyaretiyle ise başkent kulisleri hareketlendi. Sonraki saatlerde Orgeneral Koşaner ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit'in emekliliklerini istedikleri gündeme bomba gibi düştü.
Erdal Ceylanoğlu - 30.07.2011
Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda Devir Teslim Yapıldı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre K. K. K. lığına atanan Org. Necdet Özel bugün görevini Org. Erdal Ceylanoğlu'ndan devraldı.
Erdal Ceylanoğlu - 30.07.2011
Özel Görevini Ceylanoğlu'ndan Devraldı
Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanan Orgeneral Necdet Özel, görevini Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'ndan devraldı.
Erdal Ceylanoğlu - 30.07.2011
'Özel' Bir Komutan
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Orgeneral Necdet Özel'in 'Kara Kuvvetleri Komutanı' olmasını içeren kararnameyi onayladı. Orgeneral Işık Koşaner'in Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Erdal Ceylanoğlu'nun da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan ayrılmasının ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na getirilen Necdet Özel'in Genelkurmay Başkanlığı yolu da açılmış oldu.
Erdal Ceylanoğlu - 30.07.2011
TSK'da Deprem Manşetlerde
Taraf Gazetesinin haberine göre; Hükümetin, yasalar gereği Balyoz sanığı tutuklu generallerin emekliliklerini istediği yolundaki haberlerin ardından Türkiye'de bir ilk yaşandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner emekliliğini isterken emeklilikleri gelen Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu görevlerinden istifa etti.
Erdal Ceylanoğlu - 30.07.2011
Başbakanlık'tan İstifa Açıklaması!
Başbakanlık, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel'in, Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanmasına ilişkin kararnamenin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandığını, Orgeneral Özel'in Başbakanlık onayıyla Genelkurmay Başkan Vekili olarak görevlendirildiğini açıkladı. Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay'ın 29 Temmuz 2011 tarihi itibariyle emeklilik başvurusunda bulundukları bildirildi.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Başbakanlık: Yaş, 1 Ağustos'ta Kararlaştırıldığı Şekilde Gerçekleşecektir
Başbakanlık, Genelkurmay'daki gelişmelerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "1 Ağustos'ta başlaması planlanan Yüksek Askeri Şura Toplantısı kararlaştırıldığı şekilde gerçekleştirilecektir. " denildi. Genelkurmay Başkanı ve üç kuvvet komutanının istifa talepleri ile ilgili gelişmeler üzerine Başbakanlık'tan ilk açıklama geldi. Başbakanlığın resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay 29 Temmuz 2011 tarihi itibariyle emeklilik başvurusunda bulunmuşlardır.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Oldu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Orgeneral Necdet Özel'in 'Kara Kuvvetleri Komutanı' olmasını içeren kararnameyi onayladı. Orgeneral Işık Koşaner'in Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Erdal Ceylanoğlu'nun da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan ayrılmasının ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na getirilen Necdet Özel'in Genelkurmay Başkanlığı yolu da açılmış oldu.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Başkentte Dakika Dakika İstifa Gündemi
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) gündemiyle güne başlayan Başkentte bugün, sabah saatlerinden itibaren hareketli saatler yaşandı. Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve kuvvet komutanlarının istifalarıyla ise hareketlilik doruğa çıktı. İşte Başkentte dakika dakika yaşanan gelişmeler: -ÜÇLÜ ZİRVE TOPLANDI 10. 30 - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki, YAŞ gündemli üçlü zirve başladı. Çankaya Köşkü'ndeki zirveye Cumhurbaşkanı Gül'ün yanı sıra, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve istifa eden Orgeneral Işık Koşaner de katıldı. 11. 40 - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki üçlü zirve sona erdi. Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve istifa eden Orgeneral Işık Koşaner'in katıldığı zirve bir saat sürdü. 11. 40 - Çankaya Köşkü'ndeki zirveden, Orgeneral Işık Koşaner ayrıldı. Görüşme Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan arasında devam etti. 12. 00 - Çankaya Köşkü'nde düzenlenen üçlü zirvenin ardından baş başa görüşen Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan görüşmesi sona erdi. -CUMHURBAŞKANI GÜL: "GÖZÜ KAPALI KİMSE BİR ŞEYE İMZA ATMAZ"- 14. 00 - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hasan Tanık Cami'ndeki Cuma namazı sonrasında Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi yapılan üçlü zirve ve öncesindeki görüşmelerini değerlendirdi. Gül, "Normal olan şeyler bunlardır. En üst kararlar verilirken ben Cumhurbaşkanı olarak neye imza attığımı bilirim. Gözü kapalı kimse bir şeye imza atmaz" dedi. -BAŞBAKAN ERDOĞAN-ERGİN GÖRÜŞMESİ- 16. 46 - Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile bir araya geldi. -ORGENERAL KOŞANER VE KUVVET KOMUTANLARI İSTİFA ETTİ- 18. 20 - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, görevinden istifa ettiğini bildirdi. 18. 27 - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşener'in ardından Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit de istifa etti.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Prof. Ekrem Pakdemirli: Paşalar, Emeklilik İsteyerek En Doğru Kararı Aldı
Turgut Özal hükümetleri döneminin en etkili isimlerinden olan Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'nun emekliliklerini istemesini değerlendirdi.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Yıldırım: Devlette İşler Kalmaz
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile kuvvet komutanlarının emekliliklerini istemesine ilişkin, "Emeklilik tek taraflı irade beyanıdır.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Komutanlar da Emekliliklerini İstedi
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlarının emekliliklerini istediği bildirildi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay emekliliklerini istedi.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Kuvvet Komutanlarının Özgeçmişleri
Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Orgeneral Hasan Aksay ile Oramiral Eşref Uğur Yiğit de emekliliğini istedi.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanları'nın Görev Süreleri Bu Yıl Doluyordu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında pazartesi günü toplanacak olan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile üç kuvvet komutanı emekliliklerini istedi. YAŞ'ta Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay'ın 30 Ağustos 2011 itibarıyla görev süreleri dolacaktı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'nun da yaş haddinden emekli olması bekleniyordu.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Yeni G.Kurmay Başkanı Kim Olacak?
Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları ile hareket etmeyen tek komutan Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel oldu.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
TSK'da İstifa Şoku
TSK'da Yüksek Askeri Şura öncesi çıkan kriz, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının istifasını getirdi TSK'da Yüksek Askeri Şura öncesi çıkan kriz, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının istifasını getirdi. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel hariç, üç kuvvet komutanı da Koşaner'in ardından emekliliklerini istediler. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, katıldığı Çankaya Köşkü'ndeki üçlü zirvenin ardından Genelkurmay Karargahın'da yaptığı değerlendirme toplantısının ardından istifa kararı aldı. Orgeneral Koşaner'in ardından Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Aksay'ın da istifa ettiği bildirildi.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
Komutanlar Emekliliklerini İstedi
Koşaner'le birlikte Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Aksay da emekliliklerini istedi.
Erdal Ceylanoğlu - 29.07.2011
En Büyük Sorun Hava Kuvvetlerinde!
Ergenekon ve Balyoz davalarında çok sayıda askeri personelin durumunu da yakından ilgilendiren Yüksek Askeri Şura(YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 1 Ağustos tarihinde toplanacak. Genelkurmay Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, 1.
Erdal Ceylanoğlu - 22.07.2011
Çubuk Terör Mağdurları Derneği'nden Teşekkür
Ankara'nın Çubuk ilçesinde faaliyette bulunan Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği, yayımladığı mesajında, Şehit Aykut Delimehmetoğlu'nun cenaze törenine katılanlara ve emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, yayımladığı mesajında, Diyarbakır'ın Silvan ilçesi kırsalında, bölücü terör örgütü PKK'ya karşı düzenlenen operasyon sırasında, PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit düşen, Şehit Aykut Delimehmetoğlu'nun cenaze töreninde emeği geçenlere teşekkür etti. Başta Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve Belediye Başkanı Lokman Özden nezdinde tüm çalışma arkadaşlarına, şehit yakınları adına teşekkür ettiğini belirten Avan, şunları kaydetti: "Nüfusu oranıyla en çok şehit veren ilçe olan ilçemizde ne yazık ki 59. Şehidimizi daha vermenin üzüntüsü ve kederi içerisindeyiz. İlçemizin 59. Şehidi Aykut Delimehmetoğlu'nun cenaze töreni ilçemize ve ülkemize yakışır bir tören olmuştur. Acımıza rağmen metanetimizi koruyarak birlik ve beraberliğimizi gösterdiğimiz törene emeği geçen Ankara Valiliğine, 4. Kolordu Komutanlığına, Diyanet İşleri Başkanlığına, Ankara Merkez Komutanlığına, Ankara Garnizon Komutanlığına, Ankara İl Jandarma Komutanlığına, Ankara Emniyet Müdürlüğüne, Ankara Büyükşehir Belediyesine, Ankara İl Müftülüğüne, Çubuk Garnizon Komutanlığına, Çubuk Jandarma Komutanlığına, Çubuk Emniyet Müdürlüğüne, Çubuk Müftülüğüne, Çubuk Merkez Camii Kebir Din Görevlilerine, Türk Kızılayı Çubuk Şube Başkanlığına, Oyumiğde Köy Muhtarlığına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. " Cenaze törenine ve defin işlemine katılanlara da teşekkür ettiklerini aktaran Avan, açıklamasını şöyle tamamladı: "Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'e, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'na, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit'e, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay'a, Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel'e, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner'e, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek'e, MHP Genel Başkanı Mustafa Erdem'e, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye, milletvekillerine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e, İnegöl Kaymakamı Durmuş Gencer'e, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a, siyasi parti il ve ilçe başkanlarına, sivil toplum kuruluşu başkanlarına, daire müdürlerine, basın mensuplarına ve duyarlı vatandaşımıza, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına çok teşekkür ederiz.
Erdal Ceylanoğlu - 16.07.2011
Ek2çubuk Şehidini Uğurladı
Emine EVREN/ALTINOVA (Balıkesir), (DHA) ? Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli ve 2 bin kişi katıldı 2)ÇUBUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki hain saldırıda şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu(20), baba memleketi Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit annesi Gülnur Delimehmetoğlu, oğlunu son yolculuğuna asker selamıyla uğurladı. Şehit Komando Onbaşı Delimehmetoğlu için Çubuk Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, belediye başkanları, daire müdürleri ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 16.07.2011
Ek1çubuk Şehidini Uğurladı
Emine EVREN/ALTINOVA (Balıkesir), (DHA) ? Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli ve 2 bin kişi katıldı 2)ÇUBUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki hain saldırıda şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu(20), baba memleketi Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit annesi Gülnur Delimehmetoğlu, oğlunu son yolculuğuna asker selamıyla uğurladı. Şehit Komando Onbaşı Delimehmetoğlu için Çubuk Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, belediye başkanları, daire müdürleri ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 16.07.2011
Ankara Şehidini Gözyaşlarıyla Uğurladı
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki hain saldırıda şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu, memleketi Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit annesi Gülnur Delimehmetoğlu, oğlunu son yolculuğuna asker selamıyla uğurladı. Şehit Komando Onbaşı Delimehmetoğlu için Çubuk Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, belediye başkanları, daire müdürleri ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 16.07.2011
Şehitlerimizi Uğurluyoruz
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu Ankara'nın Çubuk ilçesinde, jandarma uzman çavuşlar Mustafa Güney ve Gökhan Yıldırım memleketleri Adana'da jandarma komando çavuşlar Necmettin Torun Samsun'da ve Emrah Eker Giresun'da toprağa verildi. Çubuk Merkez Camisi'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına Delimehmetoğlu'nun annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, milletvekilleri, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, yerel yöneticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 16.07.2011
Ankara'nın Şehit Onbaşısı Ebediyete Uğurlandı
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde toprağa verildi. Şehit Delimehmetoğlu için Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Merkez Camisi'nde Cenaze Namazı kılındı. Cenaze namazına şehidin acılı annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude ile Çubuklular katıldı. Şehidi uğurlayan devlet erkanı içerisinde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, milletvekilleri vardı.
Erdal Ceylanoğlu - 16.07.2011
Şehitlerimizi Uğurluyoruz
Fatma Can - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu için Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Merkez Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Çubuk Merkez Camisi'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına Delimehmetoğlu'nun annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, milletvekilleri, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, yerel yöneticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 16.07.2011
Türkiye 13 Şehidine Ağlıyor
DİYARBAKIR'ın Silvan ilçesinde şehit olan 13 askerin cenazesi, 7'nci Kolordu Komutanlığı'nda düzenlenen askeri bir törenle memleketlerine uğurlandı. Törene, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
Şehitler Memleketlerine Uğurlandı
Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki terör saldırısında şehit olan 13 asker, düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi. Törene, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
Silvan'daki Hain Saldırı
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker yaralanan askerleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Silvan ilçesi Dolapdere kırsal kesiminde düzenlenen ve 13 askerin şehit olduğu hain saldırıda yaralanan askerlerin tedavileri sürüyor. Sağlık durumları iyi olduğu bildirilen yaralı askerleri ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bozdağ ve bakanlar, yaralı askerlerle sohbet ederek, durumlarını sordu. Bozdağ, tek tek görüştüğü 5 yaralı askere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selam ve geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu da iletti. Bu arada, 7. Kolordu Komutanlığında düzenlenen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel'in katıldığı törenin ardından 13 şehidin cenazesi ambulanslarla Diyarbakır 2.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
Şehitlerin Cenazeleri Memleketlerine Gönderildi
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker yaralanan askerleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Silvan ilçesi Dolapdere kırsal kesiminde düzenlenen ve 13 askerin şehit olduğu hain saldırıda yaralanan askerlerin tedavileri sürüyor. Sağlık durumları iyi olduğu bildirilen yaralı askerleri ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bozdağ ve bakanlar, yaralı askerlerle sohbet ederek, durumlarını sordu. Bozdağ, tek tek görüştüğü 5 yaralı askere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selam ve geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu da iletti. Bu arada, 7. Kolordu Komutanlığında düzenlenen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel'in katıldığı törenin ardından 13 şehidin cenazesi ambulanslarla Diyarbakır 2.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
Diyarbakır Şehitlere Hüzünlü Tören
Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde geçen cumartesi günü kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık görevlisinin kurtarılması için başlatılan operasyon kapsamında, dün Silvan İlçesi'nin Dolapdere ve Kulp İlçesi'nin Küplü köyleri arasında arama tarama faaliyetinde bulunan Silvan 4'üncü Taktik Jandarma Komando Alay Komutanlığı bağlı bir birlik, Reşan Deresi Mevkii'ne dün yemek molası verdi. Bu sırade çevrede pusu kuran teröristler, birliğe el bombası, uzun namlulu silahlarla saldırdı. Atılan el bombası nedeniyle yangın da çıkan saldırıda, uzman çavuş Gökhan Yıldırım, jandarma uzman çavuş Mustafa Güney, jandarma uzman onbaşı Fahrettin Aksu, jandarma komando çavuş Mehmet Kaz, jandarma komando çavuş Emrah Eker, jandarma komando çavuş Necmettin Torun, jandarma komando çavuş Ufuk Başarı, jandarma komando çavuş Noyan Aydın, jandarma komando onbabaşı Aykut Delimehmetoğlu, jandarma komando erler, Barış Çiçekdağı, Vefa Çelik, Ethem Okkay, Gökhan Kaplan, şehit düştü. Saldırıda jandarma uzman onbaşı Regaip Özdemir, jandarma uzman onbaşı Erdem Yıldız, jandarma uzman çavuş Abdulvahap Turan, jandarma uzman çavuş Ahmet Önder, jandarma uzman onbaşı Aşkın Özel, jandarma komando erler Ahmet Eroğlu ve Faruk Kılıç yaralandı. Helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan durumları ağır olan Regaip Özdemir ile Erdem Yıldız, GATA'ya sevkedilirken, diğer yaralıların tedavisine Diyarbakır Asker Hastanesi'nde devam ediliyor. Diyarbakır 7'inci Kolordu Komutanlığı'nda bugün saat 13. 30'da 13 şehit için uğurlama töreni düzenlendi. Törene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Diyarbakır 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Zeki Çolak, bölgedeki üst düzey komutanlar, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile askeri erkan ve bazı şehitlerin yakınları katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
Diyarbakır Şehitlerine Hüzünlü Tören
Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde geçen cumartesi günü kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık görevlisinin kurtarılması için başlatılan operasyon kapsamında, dün Silvan İlçesi'nin Dolapdere ve Kulp İlçesi'nin Küplü köyleri arasında arama tarama faaliyetinde bulunan Silvan 4'üncü Taktik Jandarma Komando Alay Komutanlığı bağlı bir birlik, Reşan Deresi Mevkii'ne öğle yemeği için mola verdi. Bu sırade çevrede pusu kuran teröristler, birliğe el bombası, uzun namlulu silahlarla saldırdı. Atılan el bombası nedeniyle yangının da çıktığı saldırıda, Jandarma uzman çavuşlar Gökhan Yıldırım ve Mustafa Güney, jandarma uzman onbaşı Fahrettin Aksu, jandarma komando çavuşlar Mehmet Kaz, Emrah Eker, Necmettin Torun, Ufuk Başarı ve Noyan Aydın, jandarma komando onbabaşı Aykut Delimehmetoğlu, jandarma komando erler, Barış Çiçekdağı, Vefa Çelik, Ethem Okkay, Gökhan Kaplan, şehit düştü. Saldırıda jandarma uzman çavuşlar Abdulvahap Turan ve Ahmet Önder, jandarma uzman onbaşılar Regaip Özdemir, Erdem Yıldız ve Aşkın Özer ile jandarma komando erler Ahmet Eroğlu ve Faruk Kılıç yaralandı. Helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan durumları ağır olan Regaip Özdemir ile Erdem Yıldız, GATA'ya sevkedilirken, diğer yaralıların tedavisine Diyarbakır Asker Hastanesi'nde devam ediliyor. KOLARDUDA HAZİN TÖREN Diyarbakır 7'inci Kolordu Komutanlığı'nda bugün saat 13. 30'da 13 şehit için uğurlama töreni düzenlendi. Törene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Diyarbakır 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Zeki Çolak, bölgedeki üst düzey komutanlar, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile askeri erkan ve bazı şehitlerin yakınları katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
Yaş'ın Sıcak Gündemi
TSK'nın önümüzdeki 5 yılına şekil verecek Yüksek Askeri Şura(YAŞ) sıkıntılı toplanacak. Ergenekon ve Balyoz nedeniyle tutuklu bulunan 42 generalden terfisi gelen 14'ü için işlem yapılmayacağı tahmin edilirken, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'den sonra Genelkurmay Başkanı olması beklenen isim de belirlenecek. YAŞ'ta boşalması beklenen Kara, Deniz, Hava ve Jandarma Komutanlıklarına atanacak isimler, komuta kademesinin gelecekteki 5 yılını da belirlemiş olacak. Askeri çevrelerde, 1-4 Ağustos 2011'de yapılacak Yüksek Askeri Şura toplantıları nedeniyle hareketli günler başladı. Ergenekon ve Balyoz tutuklamaları nedeniyle YAŞ toplantısının ne gibi sürpriz çıkacağı ise en çok konuların başında geliyor. Bu yılın ilk şurasını en büyük önemi ise TSK'nın gelecek 5 yıllık komuta kademesini de belirleyecek olması. Bu yılki YAŞ'a son kabine değişikliği ile 61. hükümetin Milli Savunma Bakanı olan İsmet Yılmaz'ın ilk kez katılacağı şurada kuvvet komutanlarının durumu ve 14'ü terfisi gelen olmak üzere halen tutuklu olan 42 generalin durumu da değerlendirilecek. Hükümetin Ergenekon ve Balyoz davalarında yargılanan subaylara yönelik "Yargı süreci tamamlanana kadar" haklarında idari işlem yapılmaması yönünde tavrı olduğu da biliniyor. Ayrıca iktidarın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı darbe planı yapılıp yapılmadığının da, yargı tarafından yapılacak sorgulama ve yargılama ile ortaya çıkarılması için" muazzaf subayların açığa alınması ya da emekli edilmesi yönündeki tavrını 1-4 Ağustos 2011 şurasında da sergileyeceği ifade ediliyor. -2013'E KADAR KOŞANER- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, 2013 yılı Ağustos ayına kadar görevine devam edecek. Kara, Hava, Deniz kuvvetleri komutanları emekli olacak, Jandarma komutanlığı ise boşalacak. -ÖZEL'E 4 YIL GENELKURMAY BAŞKANLIĞI- Olası gelişmeler: Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu yaş haddinden emekli olacak.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
13 Şehit İçin Askeri Tören
Silvan'daki hain saldırıda hayatını kaybeden 13 şehit için Diyarbakır'daki 7. Kolordu Komutanlığı'nda askeri tören düzenlendi. Törene, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
Diyarbakır'da 13 Askerin Şehit Olması
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, dün Silvan ilçesi kırsal kesiminde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan ve 13 askerin şehit olduğu çatışmada yaralanan askerlerden 2'sinin GATA'ya sevk edildiğini, Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavisi süren 4 yaralının durumunun iyi olduğunu söyledi. Silvan'daki hain saldırının ardından tatilini yarıda keserek Diyarbakır'a dönen Vali Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütünce Diyarbakır'ın Lice ilçesinde kaçırılan 2'si asker 3 kişinin bulunması amacıyla bölgede sürekli arazi arama tarama faaliyetleri ve operasyonların sürdürüldüğünü, bu çerçevede dün de askerlerin Silvan ilçesinde arazide olduklarını belirtti. Kaçırılan askerler için sürekli bir takip olduğunu ifade eden Toprak, şöyle dedi: "Bölgede operasyonlar sürüyor. Dünkü çatışmada yaralı olan askerlerden 2'si GATA'ya sevk edildi. Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavisi süren 4 yaralının durumu iyi. Dün akşam Diyarbakır'a geldim ve yaralı askerlerimizi ziyaret ettik. Şehit askerlerimiz için net olmamakla beraber bugün saat 13. 30'da 7. Kolordu Komutanlığı'nda tören düzenlenecek. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu dün akşam geldi.
Erdal Ceylanoğlu - 15.07.2011
Vali Toprak: Operasyonlar Sürüyor
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, dün Silvan ilçesi kırsal kesiminde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan ve 13 askerin şehit olduğu çatışmada yaralanan askerlerden 2'sinin GATA'ya sevk edildiğini, Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavisi süren 4 yaralının durumunun iyi olduğunu söyledi. Silvan'daki hain saldırının ardından tatilini yarıda keserek Diyarbakır'a dönen Vali Toprak, yaptığı açıklamada, terör örgütünce Diyarbakır'ın Lice ilçesinde kaçırılan 2'si asker 3 kişinin bulunması amacıyla bölgede sürekli arazi arama tarama faaliyetleri ve operasyonların sürdürüldüğünü, bu çerçevede dün de askerlerin Silvan ilçesinde arazide olduklarını belirtti. Kaçırılan askerler için sürekli bir takip olduğunu ifade eden Toprak, şöyle dedi: "Şehit askerlerimiz için net olmamakla beraber bugün saat 13. 30'da 7. Kolordu Komutanlığı'nda tören düzenlenecek. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu dün akşam geldi.
Erdal Ceylanoğlu - 14.07.2011
Komutanlar Bölgede
Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki terör saldırısının ardından Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, bölgeye gitti.
Erdal Ceylanoğlu - 14.07.2011
Ceylanoğlu ve Özel Böleye Gitti
Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki terör saldırısının ardından Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, bölgeye gitti.
Erdal Ceylanoğlu - 04.07.2011
Şehit Oğlunu Asker Selamıyla Son Yolculuğuna Uğurladı
Bingöl'ün Genç İlçesi'nden Suveren Jandarma Karakolu'na inşaat malzemesi taşıyan sivil kamyonete yapılan saldırıda şehit olan Jandarma Komando Er 21 yaşındaki Deniz Bacanak, Ankara'da düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. Anne Aynur Bacanak, oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü, ardından asker selamı verdi. Cenaze törenine, TBMM Başkanlığı'na yeni seçilen Cemil Çiçek de katıldı. Şehit Jandarma Komando Er Deniz Bacanak için Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehit er Deniz Bacanak'ın annesi Aynur, babası Erhan, kardeşleri Güney, Umut, Şeymanur ve yakınlarıyla TBMM Başkanlığı'na yeni seçilen Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Osman Güneş, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özdel, Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Adana Milletvekili Necati Çetinkaya, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ile Ankara Garnizonu'nda görevli çok sayıda subay, astsubay, emniyet mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 03.07.2011
Tutuklu MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın Acı Günü
"Balyoz Planı" davasından tutuklu MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan'ın damadı emekli Albay Yılmaz Çetin için Kocatepe Camisinde askeri tören düzenlendi. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 48 yaşındaki Çetin'in ailesi, Kocatepe Camisinin avlusunda taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve eşi Nurdan Koşaner, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve eşi Şule Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile eşi İclal Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay 2.
Erdal Ceylanoğlu - 03.07.2011
Engin Alan'ın Acı Günü
"Balyoz Planı" davasından tutuklu MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan'ın damadı emekli Albay Yılmaz Çetin için Kocatepe Camisinde askeri tören düzenlendi. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 48 yaşındaki Çetin'in ailesi, Kocatepe Camisinin avlusunda taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve eşi Nurdan Koşaner, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve eşi Şule Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile eşi İclal Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay 2.
Erdal Ceylanoğlu - 03.07.2011
Engin Alan'ın Damadının Cenaze Namazına Komutanlar Tam Kadro Katıldı
MHP'den milletvekili seçilen ve Balyoz davası kapsamında halen hapiste bulunan Emekli Korgeneral Engin Alan'ın damadı Albay Yılmaz Çetin'in cenaze namazı Kocatepe Camii'nde kılındı. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve kuvvet komutanları katıldı. Engin Alan, cenazeye çelenk gönderdi. Albay Yılmaz Çetin'in cenaze namazı, Kocatepe Camii'nde öğle namazına müteakip kılındı. Cenaze törenine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Aksay, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Ergenekon sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, eski MİT görevlisi Korkut Eken, İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu'nun da aralarında bulunduğu bazı MHP'li vekiller ile kaset skandalının ardından partisinden istifa eden Deniz Bölükbaşı da katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 02.07.2011
Kırıkkale Şehidini Uğurladı
Hakkari'nin Çukurca İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan, Özel Kuvvetler'de görevli Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir, baba memleketi Kırıkkale'nin Hasan Dede Beldesi'nde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Özdemir için Atatepe Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, çok sayıda askeri erkan, AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal ile Ramazan Can, Kırıkkale Vali vekili Yusuf Ziya Karacaev, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Güler, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, il müdürleri, şehidin ailesi ve yakınlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 02.07.2011
Şehit Astsubay Son Yolculuğuna Uğurlandı
Hakkari Çukurca'daki çatışmada şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir'in (38) cenazesi, memleketi Kırıkkale'de toprağa verildi. Şehit Özdemir'in cenazesi, Ankara'dan alınarak önce Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine getirildi. Burada hastane morgunda bir süre bekletilen cenaze, namazın kılınacağı Kırıkkale'nin Yeni Mahalle Semtindeki Ata Tepe Camisi'ne getirildi. Şehidin cenazesinin getirilişi sırasında eşi Alev Özdemir ile 11 yaşındaki ikiz çocukları Furkan ile Kübra gözyaşlarına boğuldu. Şehidin eşi ve çocukları, bir kadın subayın refakatinde töreni izlerken, bir ara kadın subay şapkasını şehidin kızı Kübra'ya taktı. Törene katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, şehidin eşi ve çocuklarına başsağlığı dileyerek, teselli etmeye çalıştı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu da cenaze törenine gelişinde şehidin annesi Hüsniye Özdemir, amcası Ali Özdemir ile eşi ve çocuklarına başsağlığı diledi.
Erdal Ceylanoğlu - 02.07.2011
Astsubayın İkizleri Yetim Kaldı
Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde dün teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir (37) son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin ikiz çocukları babalarının cenazesini asker selamıyla uğurladı. Cenazeye Milli Savunma Başkanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Kırıkkale Vali Vekili Yusuf Ziya Karacaev, AK Parti Kırıkkale milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, askeri erkân, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 02.07.2011
Şehidin Baba Ocağına Ateş Düştü
Hakkari'nin Çukurca İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir, memleketi Kırıkkale'nin Hasan Dede Beldesi'nde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Özdemir için Atatepe Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, askeri erkan, Ak Parti Kırıkkale milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can, Kırıkkale Vali Vekili Yusuf Ziya Karacaev, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Güler, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, il müdürleri, şehidin ailesi ve yakınları katıldı.
Erdal Ceylanoğlu - 28.06.2011
Cumhurbaşkanı Gül, Kara Kuvvetleri'nin Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kara Kuvvetleri'nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'na bir mesaj gönderdi.
Erdal Ceylanoğlu - 24.06.2011
Azerbaycan Silahlı Kuvvetler Günü Kutlandı
Park Otel'deki resepsiyona, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, çeşitli ülkelerin diplomatik misyon temsilcileri ve askeri ataşeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Erdal Ceylanoğlu Haberleri | Erdal Ceylanoğlu Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Erdal Ceylanoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erdal Ceylanoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Şehit Binbaşı Doğan'ı 20 Bin Hemşehrisi Uğurladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.08.2021 23:27:53. #1.13#

title