Erciyes'te Bayramda Alternatif Zafer Kurultayı - Haberler
Haberi Paylaş

Erciyes'te Bayramda Alternatif Zafer Kurultayı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Erciyes'te Bayramda Alternatif Zafer Kurultayı

Erciyes Tekir Yaylası'nda, Ramazan Bayramı'nın 3'üncü günü, Erciyes Zafer Kurultayı'nın düzenlnmesi planlanıyor.

Ülkücülerin, merhum MHP lideri Alpaslan Türkeş'in vasiyeti üzerine, Erciyes Tekir Yaylası'nda, 18 yıl yapıldıktan sonra 2008'de sonlandırılan Zafer Kurultayı'na alternatif kurultay düzenleniyor.

İlki geçen yıl yapılan alternatif kurultay ile ilgili bilgi veren Tertip Komitesi Başkanı Necip Dinçer, "Geçen yıl Ramazan ayı içinde iftar davetiyle yaptığımız ve yaklaşık 3 bin ülküdaşımızın katıldığı Erciyes Zafer Kurutlayı'nı bu yıl daha kapsamlı yapacağız. Şehir merkezinden ücretsiz otobüs servisi düzenleyeceğiz. Kurultayımızda Türk milliyetçiliğinin Dede Korkut'u Ozan Arif, Halk Müziği'nin güçlü sesleri Esat Kabaklı ve İsmail Türüt de konser verecek. Erciyes Zafer Kurultayı için hazırlıklarımız devam ediyor" dedi.

Alpaslan Türkeş'in emaneti Erciyes Zafer Kurultayı'nda ülkücüler arası birlik ve beraberliği amaçladıklarını belirten Dinçer, şöyle devam etti:

"Türk milleti, Doğu Türkistan'dan, Irak'a, Karabağ'dan, Suriye Türkmenleri'ne, Kerkük'e kadar yok sayılırken, 21'inci yüzyılda zulüm altında iken, Türkiye'de de yeni anayasa, açılım süreci gibi Türk milletini kıskaca alan kara günler yaşanırken böylesi bir süreçte ülkücüler olarak birlik ve beraberlik içinde olmak için başbuğumuz Alparslan Türkeş'in bize emaneti olan Erciyes Zafer Kurultayı'nı daha büyük, daha güçlü kılmak için çalışıyoruz. Başbuğumuzun fikirlerine ve emanetlerine daha fazla sahip çıkmamız zarureti doğmuştur. Kurultay günü olan 10 Ağustos 2013 tarihi Ramazan Bayramı'nın 3'üncü gününe denk gelmektedir. Ülküdaşlarımızla bir araya gelip hasret gidereceğimiz, bayramlaşacağımız, milletimizin yaşadığı sıkıntılar üzerine dertleşeceğimiz, Başbuğ'umuz Alparslan Türkeş'i dinleyeceğimiz, Erciyes Zafer Kurultayı'na Türk Milleti'ni davet ediyoruz."

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım