Erciyes'in Buzlanan Yolunda Trafik Kazası: 4 Yaralı
Haberler » Güncel » Haber

Erciyes'in Buzlanan Yolunda Trafik Kazası: 4 Yaralı

Kayseri-erciyes Karayolunda Yolun Buzlu Olması Nedeniyle Trafik Kazaları Meydana Geldi. İki Araç Aynı Virajı Yolun Buzlu Olması Nedeniyle Dönemedi. Bir Araç Çakıllara Çarparak Şarampolde Kalırken, Diğer Araç İçerisindeki 4 Kişi ile Birlikte 5 Metre Derinliğindeki Çukura Düştü.

Erciyes'in Buzlanan Yolunda Trafik Kazası: 4 Yaralı

Kayseri-Erciyes karayolunda yolun buzlu olması nedeniyle trafik kazaları meydana geldi. İki araç aynı virajı yolun buzlu olması nedeniyle dönemedi. Bir araç çakıllara çarparak şarampolde kalırken, diğer araç içerisindeki 4 kişi ile birlikte 5 metre derinliğindeki çukura düştü.

Erciyes Kayak Merkezi'nden şehir istikametine gelen 38 UU 275 plakalı otomobilin sürücüsü Erol M. (25), Hisarcık yakınlarında yolların buzlu olması nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Virajı alamayan araç 5 metre derinliğindeki geniş bir çukura düştü. Ters çevrilen araç içerisindeki sürücü ile birlikte Sevgi S. (25), Nurcan S. (31) ve Uğur S. (22) hafif şekilde yaralandı.

Bu arada arkadan gelen 38 RH 694 plakalı otomobil de buzlu yolda kaydı. Virajı alamayan otomobil çukurun kenarında bulunan çakıllara çarparak durdu. Maddi hasarın meydana geldiği araçta yaralanan olmadı.

Çukurda bulunan araçtaki yararılar ise vatandaşların yardımıyla çıkartıldı. Yaralılar ambulanslarla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kurtarma sırasında kayak merkezi tarafından gelen araçların virajı almakta zorlanması ve kayması da tehlikeli anlar yaşattı. Kurtarma çalışması yapan vatandaşlar ile itfaiye ekipleri kayan araç nedeniyle kaçmak zorunda kaldılar. (CİHAN)