Erciş Belediyesinden 'Anneler Günü' Kutlaması

Erciş Belediyesinden 'Anneler Günü' Kutlaması

Van'ın Erciş Belediye Başkanlığı Tarafından 'Anneler Günü' Münasebetiyle Bir Kutlama Programı Düzenlendi.

Erciş Belediyesinden 'Anneler Günü' Kutlaması

Van'ın Erciş Belediye Başkanlığı tarafından 'Anneler Günü' münasebetiyle bir kutlama programı düzenlendi.

Vanyolu Caddesi üzerinde bulunan özel bir düğün salonunda gerçekleşen programa Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftci de katıldı. Çocuklar tarafından çeşitli şiirler okunduktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftci, anneler için ne yapılırsa yapılsın haklarının ödenmeyeceği belirtti, Çiftci, eli öpülesi anneleri bir nebze de olsa günlük sıkıntılarından uzaklaşmalarına katkıda bulunmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Hayatın her noktasında yer alan annelerin tüm yaşamları boyunca problemlerin birinci derecede muhatapları olmalarına rağmen, hiç bir fedakarlıktan çekinmeden aileleri için en büyük moral kaynağı olduklarına dikkat çeken Çiftci, annelerin bir yerde de aile kurumunu her türlü tehlikeye karşı koruyarak muhafaza ettiklerini ifade etti. Çiftçi, "Bu nedenle yaşamımızda çok büyük yerleri bulunan annelerimize karşı daima sevgi, saygı, hoş görü ve güler yüzlü olmalıyız. Onların üzülmelerine asla izin vermemeliyiz. Yaşamımızın her saniyesinde emekleri bulunan annelerimizin hayatları boyunca aileleri ile birlikte ekonomik sıkıntılardan uzak, mutlu ve huzurlu yaşamalarını diler, bu vesileyle tüm annelerimizin 'Anneler Günü'nü yürekten kutlarım" dedi.

Yılın annesi seçilen 80 yaşındaki Zahide Aras'ın elini öpen Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, fedakar anneye plaket ve tam Cumhuriyet altını takdim etti. Ardından, yerel sanatçıların eşliğinde eğlenen annelere Erciş Belediyesi'nin hazırlattığı yiyecekler ikram edilip kutlamaya katılan tüm annelere de gül ile eşarp hediye edildi.

'Anneler Günü' kutlamasına İlçe Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu, Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan ile İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Erdoğan'ın eşlerinin yanı sıra, çok sayıda bayan katıldı.

(NÇ-AKK-Y) 11.05.2008 20:37 TSİ