Ercan Havaalanı Haberleri

Ercan Havaalanı haber, Ercan Havaalanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ercan Havaalanı - 10.11.2013
"Maraş'ın İadesi Karşılığında Ercan'ın Uluslararası Uçuşa Açılması İsteniyor"
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun, Kıbrıs Rum tarafının önerisi olarak gündeme gelen ve kapalı bölge Maraş'ın iadesini içeren teklifte, Ercan Havaalanı'nın uluslararası uçuşlara açılmasının da yer almasını istediği iddia edildi.Rum...
Ercan Havaalanı - 1.10.2013
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu Açıklaması
New York'taki temaslarının ardından adaya dönen Cumhurbaşkanı Eroğlu, Ercan Havaalanı'nda basın toplantı düzenledi.
Ercan Havaalanı - 1.9.2013
Ercan Havalimanı, Rum Havayolu Şirketi'ne Darbe Vuruyor
Kıbrıs Rum Kesimi'nde yayınlanan bir haberde, Ercan Havaalanı'nın havacılık sektörünü büyük ölçüde olumsuz etkilediği, gittikçe artan yolcu trafiğinin havayolları şirketlerine ölümcül darbe vurduğu bildirildi.
Ercan Havaalanı - 5.8.2013
Güney Kıbrıs'taki Mülteciler KKTC'den Ev Kiralıyor
Güney Kıbrıs'tan siyasi sığınma isteyen yabancı uyrukluların Rum yönetiminden aldıkları paralarla KKTC'de ev kiraladıkları öne sürüldü. Rum basının haberine göre, Ercan Havaalanı üzerinden kendi ülkelerine seyahat eden mülteciler, parasını da Rum hazinesinden aldı.
Ercan Havaalanı - 5.7.2013
Gkrk, Türkçe Yer İsimlerinin Kullanımını Yasakladı
Emekçi Halkın İlerici Partisi Milletvekili Aristos Damianu, konuya ilişkin açıklamasında, Rum basın mensuplarını uyararak, yasanın Rum Meclisi'nden geçmesinin ardından Timbu Havaalanı yerine Ercan Havaalanı ifadesinin kullanılmasının suç unsuru teşkil edeceğini kaydetti.
Ercan Havaalanı - 2.6.2013
AB Genişlemeden Sorumlu Üyesi Füle, Kıbrıs'taki Kapalı Bölge Maraş Önerisi Konusunda Girişim...
AB Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefhan Füle'nin, Kıbrıs Rum tarafının sunduğu ve kapalı bölge Maraş'ın "yasal sahiplerine" iade edilmesi karşılığında Ercan Havaalanının uluslararası uçuşlara açılması unsurlarını içeren önerinin hayata geçmesi için...
Ercan Havaalanı - 9.5.2013
Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Kasulidis, BM Genel Sekreteri'yle Görüştü
Kasulidis ayrıca, kapalı bölge Maraş'ın açılması karşılığında Ercan Havaalanı'nın gündeme gelip gelmediği şeklindeki bir soruya ise "hayır" yanıtını verdi.
Ercan Havaalanı - 2.5.2013
Kılıçdaroğlu, KKTC'den Ayrıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KKTC'deki temaslarını tamamlayarak adadan ayrıldı. Dün gece adaya gelen Kılıçdaroğlu, bugün gün boyu resmi temasta bulundu. Kılıçdaroğlu'nu Ercan Havaalanı'ndan Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça uğurladı.
Ercan Havaalanı - 19.4.2013
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu Adıyaman'da "Yılın En Başarılı Devlet Adamı Ödülü" Alacak
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu Ercan Havaalanı'nda Meclis Başkanı Hasan Bozer ve Cumhurbaşkanlığı yetkilileri uğurladı.
Ercan Havaalanı - 17.4.2013
Rumlar'dan KKTC'de Yapılacak Uluslararası Toplantıyı Engelleme Girişimi
Rum milletvekilleri ayrıca, toplantıya katılacakların Ercan Havaalanını da kullanacaklarını, bu durumun Eurocontrol ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün anlaşmalarını ihlal edilmesi anlamını taşıyacağını savundular.
Ercan Havaalanı - 10.4.2013
Çözüm Süreci
-Kıbrıs- Bağış, Kıbrıs sorununun çözümünde, Annan Planı'na "evet" diyen Nikos Anastasiadis'in Rumların yeni lideri seçilmesinin bir fırsat sunduğunu belirterek, AB'nin KKTC'ye 2004 yılında verdiği izolasyonları kaldırma ve doğrudan ticaret taahhüdünü yerine getirmesi ve Ercan Havaalanı'na doğrudan uçuşların başlaması halinde Türkiye'nin limanlarını ve hava sahasını Rum gemi ve uçaklarına açmaya hazır olduğunu kaydetti.
Ercan Havaalanı - 26.3.2013
Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği, Ercan Havaalanı'nda Artan Terminal Ücretlerine...
Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Ercan Havaalanı'nda terminal ücretlerinin, havaalanının özelleştirme sürecinde yükseltildiğini belirterek, bu ücretlerin düşürülmemesi halinde bazı tedbirler alacağını, bu tedbirler...
Ercan Havaalanı - 3.3.2013
G. Kıbrıs'ın Ekonomik Sıkıntıları Kıbrıs Müzakerelerinin Hemen Başlamasına Mani Oluyor
Buna örnek olarak FIR hattının kontrolü konusunu gösteren gazete, Ercan Havaalanı'nın faaliyete geçmesi durumunda FIR hattının bölünemeyeceğini belirtti.
Ercan Havaalanı - 3.3.2013
Güney Kıbrıs'taki Ekonomik Sorunlar Müzakerelerin Hemen Başlamasına Engel
İkinci senaryoda ise ciddi güven yaratıcı önlemlerin ileri götürülmesi öngörülüyor. Müzakerelerin başlamasının mümkün olmaması ya da henüz sürecin başında çözüme gidilemeyeceğinin ortaya çıkması halinde bu senaryonun uygulanması düşünülüyor. Bu senaryoya göre, Mağusa'nın (kapalı bölge Maraş kastediliyor), limanın ortak kullanımıyla birlikte açılması ve buna eş zamanlı olarak Ercan Havaalanı'nın tanınması öngörülüyor.
Ercan Havaalanı - 27.2.2013
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Açıklaması
"BUNLARIN 'SCHENGEN STYLE'Rİ VAR" Vize konusunda ise görüşmeleri aktaran Bakan Çağlayan, konuşmasına şöyle devam etti: "Bunlar vize ve AB konusunda ipe un seriyorlar. Aslında söylediklerine kendilerini de inanmıyorlar. Açık kalplilikle size söylüyorum. Ben şunu söyledim, vize bir haksız rekabet unsuruydu ama haksız rekabet unsuru olmaktan çıktı. Resmen bir zulme dönüştü. Vize konusunda iş adamlarına yönelik yanlış ve aslında bu AB'nin iki yüzlü, riyakar bir uygulaması. Şimdi Türkiye Gümrük Birliği'nin üyesi, 17 yıldır gümrüklerini açmış, sıfırlamış ve tam üyelik müzakereleri yapan bir ülke. Ama bunun yanı sıra Kanada, Brezilya, Japonya, Güney Kore, Ukrayna gibi ülkeler AB'ye vizesiz girip çıkıyorlar. Size soruyorum, bunların hangi biri AB kıtasında, hangi biri AB'ye tam üye. Yani bu niyete göre baktığınız zaman bunların böyle bir niyetleri olmadığı ortaya çıkıyor. Bu konuda haksız bir rekabettir. İnsan haklarına aykırı bir uygulamadır. AB her fırsatta demokrasiden, insan haklarından bahsediyor. Demokrasi ve insan haklarında en fazla çiğneme özelliğini de onlar gösterirler. Bu şekilde vize konusunda da geline niye oynamıyorsun demişler, o da benim yerim dar demiş. Şimdi AB de Schengen melesini ikide bir ortaya çıkartıyorlar. Aynen şuna benziyor. Son aylarda bir 'Gangnam Style' çıktı ortaya. Bunların da 'Schengen Style'leri var. Schengen'e üye ülkeler Türkiye'ye vize konusunda zorluk çıkarmayı böyle gösteriyorlar. Türkiye'nin AB'ye ihtiyacından ziyade, AB'nin Türkiye'ye olan ihtiyacını net konuşmak lazım. Vize konusunda yapılan, Türk sanayicisini yıldırmaya yöneliktir. Onların pazara giriş noktasında cesaretlerini kırmaya yöneliktir ama buna rağmen firmalarımız vize konusundaki haksızlıklara rağmen çalışmaya gayret ediyor. Yoksa Geri Kabul Anlaşması'na hazırız biz. Onda bir sıkıntı yok. Fakat çeşitli çeşitli bahaneler getirerek bunun önünde bir engel oluşturmaya çalışıyorlar. Kendileri de inanmıyor ve inanacak tarafları da yok." "LUFTHANSA ERCAN HAVAALANINA İNSİN BİZ BÜTÜN LİMANLARIMIZI RUM KESİMİNE AÇARIZ" Türk işadamlarını vize konusunu gündeme getirdiklerini dile getiren Bakan Çağlayan, "Kıbrıs konusunda Annan Planı'nı kabul edip cezalandırılan taraf Türkiye oldu. Kabul etmeyip ödüllendirilen Güney Kıbrıs Rus Kesimi oldu. Sayın Merkel'e şunu söyledim; 'Şimdi Güney Kıbrıs Rum Kesimi Anan Planı yanlısı birini seçti ve şimdi yeni seçilmiş görünen Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin yetkilisini bu konuda sizin biraz cesaretlendirmeniz fayda var dedim. Siz biraz destek verirseniz bu konuda çözüme daha çabuk ulaşırız diye ifade ettim.' Bu konuda Kıbrıs meselesini gündeme getiriyorlar, limanların Türkiye'ye açılmasını söylüyorlar. Şöyle teklifim olacaktı ama zaman bulamadım, 'Lufthansa, Ercan Havaalanı'na insin biz bütün limanlarımızı onlara açarız.
Ercan Havaalanı - 26.2.2013
Bakan Bağış'tan Merkel'e: Önce Lufthansa Ercan'a İnsin, Biz de Alanları Açarız
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Ankara ziyareti sırasında Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak Ankara Protokolü hatırlatmasına cevap verdi. Bağış, "Ben bir kere daha ilan etmek istiyorum, 'hodri meydan' Lufthansa Havayolları Ercan Havaalanı'na seferler düzenlesin, biz Türkiye Cumhuriyeti havaalanlarını da açar, deniz limanlarını da açar, hava sahasını da açarız.
Ercan Havaalanı - 26.2.2013
"Bunların da 'Schengen Style'ları Var"
-"İpe un seriyorlar"- Çağlayan, toplantıda AB'ye vizesiz giriş konusunun da gündeme getirildiğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Bunlar vize ve AB'ye tam üyelik konusunda ipe un seriyorlar. Aslında söylediklerine kendileri de inanmıyorlar. Ben şunu söyledim; vize haksız rekabet unsuru ama haksız rekabet olmaktan çıktı, resmen bir zulme dönüştü. Vize konusunda işadamlarına bilhassa, vize uygulaması yanlış ve bu aslında AB'nin iki yüzlü bir uygulaması, riyakar bir uygulaması. Bu insan haklarına aykırı bir uygulamadır. Geline 'niye oynamıyorsun' demişler, 'yerim dar' demiş, şimdi Avrupalılar da bu Schengen meselesini ikide bir ortaya çıkarıyorlar, aynen şeye benziyor bu, hani son aylarda bir 'Gangnam Style' çıktı ya ortaya, bunların da 'Schengen Style'ları var. Vize konusunda yapılan şey Türk sanayicisini yıldırmaya yöneliktir." Bakan Çağlayan, Kıbrıs konusunda da "Merkel'e şöyle bir teklifim olacaktı, zaman bulamadım; (Lufthansa Ercan Havaalanı'na insin biz bütün limanlarımızı onlara açarız)" dedi.
Ercan Havaalanı - 18.2.2013
Yıldırım: Türkiye Kıbrıs'ın Yanındadır
Ercan Havaalanı'nın işletmesinin devrini "Kuzey Kıbrıs'ın dünyaya açılan projesi" olarak değerlendiren Yıldırım, Ercan Havalimanı için yapılan işbirliğinin kamu-özel ortaklığının en güzel örneği olduğunu, havalimanının özelleştirilmesi ile 100 milyon liralık bir de gelir elde edildiğini, bunun imar çalışmaları için önemli bir kaynak olduğunu söyledi.
Ercan Havaalanı - 18.2.2013
"Kktc'deki Hava Seyrüsefer Sistemleri Dünyadaki En Gelişmiş Cihazlardır"
Yolun açılışını yapan Binali Yıldırım, açılış öncesinde yaptığı açıklamada, Ercan Havalimanı'nın devrine ve Rumlar tarafından sık sık dile getirilen KKTC'deki hava seyrüsefer sistemlerinin güvenliğine değindi. Rumların bu iddialarının asılsız olduğunu aktaran Yıldırım, KKTC'deki hava yolu sistemlerinin son derece modern olduğunu belirtti. Ercan Havalimanı'nın artık kapasitesini aştığına dikkat çeken Yıldırım, Ercan Havaalanı'nın işletmesinin devrini ise "Kuzey Kıbrıs'ın dünyaya açılan projesi" olarak nitelendirdi.
Ercan Havaalanı - 9.2.2013
Rumlar Ekonomik Krize Rağmen Türkiye'den Vazgeçmiyor
Kıbrıslı Rumların Ercan Havaalanı üzerinden Türkiye ziyaretleri Ocak ayında da hız kesmedi.
Ercan Havaalanı - 5.2.2013
Eroğlu, İit Toplantısına Katılmak Üzere KKTC'den Ayrıldı
Cumhurbaşkanı Eroğlu'nu, Ercan Havaalanı'nda Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Hasan Güngör ve diğer yetkililer uğurladı.
Ercan Havaalanı - 9.1.2013
Rumlar, Ekonomik Krize Rağmen KKTC'deki Harcamaları Artırdı
Rumların KKTC'ye; otellerde konaklamak, kumar oynamak ve Ercan havaalanı üzerinden Türkiye'ye gitmek için geldiği de belirtildi.
Ercan Havaalanı - 31.12.2012
KKTC Başbakanı İrsen Küçük İstanbul'da
Su kanalı, Kıbrıs Türk Petrolleri ve Ercan Havaalanı ihalelerinin ülkeleri için önemli gelişmeler olduğunu belirten Küçük, anavatanla irtibatlı şekilde ürettikleri projelerle, özellikle ulaşım konusunda önemli mesafe katettiklerini belirtti.
Ercan Havaalanı - 4.12.2012
Beşir Atalay'dan KKTC'ye Mali Yardım Müjdesi
Atalay, 2010-2012 dönemini kapsayan "Kamunun Etkinliğinin ve Özel Sektörün Rekabet Gücünün Artırılması Programı"nın başarılı bir şekilde uygulandığını belirterek, şunları kaydetti: "Program kapsamında mali disiplinin sağlanmasında önemli aşamalar kaydedilmiş, başta Avrupa Birliği (AB) ülkeleri olmak üzere birçok ülkede etkisin sürdürmekte olan küresel ekonomik krizin, uygulanan programla Kuzey Kıbrıs'a etki derecesi düşürülmüş ve reel ekonomi güçlenmeye başlamıştır. 2008-2009 yıllarında ekonomide reel küçülme yaşanırken program dönemi 2010, 2011 ve 2012 yıllarında reel büyüme gerçekleşmiştir. Uygulanan program kapsamında sosyal güvenlik uyum yasası, özelleştirme yasası, kamu finansmanı ve borç yönetimi yasası gibi temel düzenlemeler tamamlanmıştır. Program döneminde KKTC ekonomisinin ana sektörleri olan turizm ve yükseköğrenimde çarpıcı gelişmeler yaşanmıştır. Turizmde yıllık ortalama yüzde 20 civarında büyüme ile doluluk oranlarında ve turist sayısında tarihinin en yüksek düzeyine ulaşılmıştır. Benzer şekilde yüksek öğrenimde 2009-2010 yılında 43 bin 328 olan öğrenci sayısı 2012-2013 döneminde 55 bin 494'e çıkmıştır. KKTC ekonomisine yeni ivme kazandıracak gelişmelerden biri olan Ercan Havaalanı'nın işletme hakkı, devri de yine bu program döneminde gerçekleştirilmiştir.
Ercan Havaalanı - 29.11.2012
Kıbrıslı Bakanlar, 13. CeBIT Eurasia'nın Açılışına Katıldı
KKTC'de 36 yıldır yapılan 124 kilometre bölünmüş yola 2,5 yılda 125 kilometre eklediklerini anlatan Saner, "Bunun yanında ülkemizde trafik aydınlatmalarının oranını yüzde 135 artırdık. Telefon idaresinin liberalleştirilmesi çalışmalarında çok önemli mesafeler katettik. KKTC'nin en önemli özelleştirme faaliyeti olarak kabul edilen Ercan Havaalanı'nın işletme hakkı devri yöntemiyle bir özel firmaya 25 yılığına devredilmesi de önemli adımlardan biriydi" şeklinde konuştu.
Ercan Havaalanı - 18.11.2012
Esenler'e 6. Yurt Binası
Nazım Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'nun da katıldığı bir törenle Atışalanı'nda atıldı.
Ercan Havaalanı - 13.11.2012
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri
(13.11.TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Nazım Biçer, kentsel dönüşüm projelerinin keyfiyetten ve ranttan uzak, bilimsel temelde ele alınmasını istediklerini söyledi.)
Ercan Havaalanı - 24.8.2012
KKTC'nin Dünyaya Açılan Kapısı Konumundaki Ercan Havaalanı Artık Daha Güvenli
KKTC'nin dünyaya açıklan kapısı konumundaki Ercan Havaalanı'na uçaklar artık daha güvenli iniş-kalkış yapabilecek.
Ercan Havaalanı - 25.5.2012
Ercan Havaalanı İhalesi İçin Teklif Kabulü Başladı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC)Ercan Havaalanı-nın işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi için açılan ihalede teklif kabulüne bugün başlandı.
Ercan Havaalanı - 24.5.2012
KKTC Ercan Devlet Havaalanı İçin İhale Yarın Açılıyor
Kuzey Kıbrıs'ın hava ulaşımının merkezi Ercan Havaalanı, köklü bir değişikliğe uğramaya hazırlanıyor.1977'de inşa edildiğinde yılda 150 bin yolcu kapasitesiyle hizmet vermeye başlayan Ercan için artan ihtiyaçlar dikkate alınarak yeni bir proje...
Ercan Havaalanı - 24.5.2012
KKTC Ercan Havaalanı, Yarın Uluslararası İhaleye Çıkıyor
KKTC Ercan Havaalanı artan yolcu ve uçak sayısını karşılamak üzere kapasitesinin artırılması ve modern bir yapıya kavuşturulması amacıyla yarın uluslararası ihaleye çıkılıyor.
Ercan Havaalanı - 24.5.2012
Ercan Havaalanı İçin Yarın Uluslararası İhaleye Çıkılacak
KKTC'nin hava ulaşım merkezi Ercan Havaalanı'nın kapasitesinin, artan yolcu ve uçak sayısı dikkate alınarak artırılması ve modern bir yapıya kavuşturulması amacıyla hazırlanan proje için yarın uluslararası ihaleye çıkılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ercan Havaalanı Haberleri | Ercan Havaalanı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Ercan Havaalanı haberleri, son dakika ercan havaalanı haber ve gelişmeleri burada. Başbakan Davutoğlu Anavatandan Yavru Vatana Engel Tanımayız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 22:02:10. #1.15#
title