Erbil Haberleri

Erbil haber, Erbil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erbil - 10.10.2020
Sincar Kaymakamı Mahma Halil: "PKK ile Haşdi Şabi kentten çıkarılacak"
Irak hükümeti ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi arasındaki anlaşma sonrası terör örgütü PKK ve Şii Haşdi Şabi örgütünün Sincar'dan çıkarılması bekleniyor. Sincar Kaymakamı Mahma Halil bugün yaptığı açıklamada, Sincar kentinde durumun normalleşmesi için Bağdat ile Erbil arasında ABD'nin gözetiminde imzalanan anlaşmanın ardından terör örgütü PKK ile Şii Haşdi Şabi güçlerini kentten çıkarmaktan başka çareleri kalmadığını belirtti.
Erbil - 10.10.2020
Iraklı Direniş Grubu, ABD'yi hedef alan saldırılarına ara verdi
Irak'ta yıl başından bu yana ABD askeri üsleri ve misyonlarını hedef alan saldırılar düzenleyen Iraklı Direniş Grubu, saldırılarına ara verdiğini duyurdu.
Erbil - 9.10.2020
Son dakika: IKBY Başbakanı: "Bağdat ve Erbil, Sincar'da birlikte çalışmak üzere anlaştı"
Son dakika gündem haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, "Bağdat ve Erbil, Sincar'da güvenlik, yönetim ve hizmet sunumu ile ilgili tüm sorunları anlaşma şartları altında çözmek için birlikte çalışmak üzere anlaştı.
Erbil - 9.10.2020
Bağdat'tan Sincar için anlaşma hamlesi
Sincar; Erbil ile Bağdat arasındaki statüsü tartışmalı bölgelerden biri olarak biliniyor.
Erbil - 7.10.2020
Erbil'de "7 Ekim Türkmen Milli Bayramı" kutlandı
Irak'ın Erbil kentinde 7 Ekim Türkmen Milli Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Erbil - 7.10.2020
Yeşilay Dergisi'nin ekim sayısının tasarımını Prof. Dr. Aziz Sancar yaptı
Dergi kapağını 8 ayda 8 farklı isim tasarladı Yeşilay, 100. yaşı boyunca dergi kapağını her ay ünlü bir isme emanet etmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda ilk olarak usta ressam Devrim Erbil'in Haliç'i resmettiği çok sevilen eseri derginin mart sayısının kapağında yer alırken, nisan sayısının kapağını sevilen şarkıcı Aydilge, mayıs sayısının kapağını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tasarladı.
Erbil - 7.10.2020
Şampiyonlar Tokyo Olimpiyatları'na Türkiye'de hazırlanıyor
Eskrim: Geçen yıl Dünya Gençler Kupası'nda altın madalya kazanarak, Dünya Gençler Kupası'nda altın madalya alan ilk Türk takımı olan ve Deniz Selin Ünlüdağ, Aylin Çakır ve Nisanur Erbil'den oluşan genç kızlar kılıç takımı, 2016 Rio Olimpiyatları Takım ikinciliği bulunan ve Dünya Klasmanında 6.
Erbil - 6.10.2020
Edirne'de tarihi İtalyan Kilisesi festivale ev sahipliği yapacak
Festivalin açılışı 9 Ekim'de ressam Devrim Erbil'in resim sergisi ile yapılacak.
Erbil - 6.10.2020
Bağdat Uluslararası Havalimanı ve Yeşil Bölge yakınlarında roketli saldırı
Irak'ın başkenti Bağdat'taki Bağdat Uluslararası Havalimanı ve korunaklı Yeşil Bölge yakınlarında roketli saldırı gerçekleştirildiği bildirildi.
Erbil - 5.10.2020
Son dakika haberi... IKBY Başbakanı Barzani: "Hükümetin rezervde hiç parası bulunmuyor, Bağdat'a güveniyoruz"
Bağdat'tan Erbil'e aylık yaklaşık 266 milyon dolar bütçe Başbakan Barzani, 17 Ağustos'ta Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ardından Bağdat'ın federal bütçeden IKBY'ye aylık 320 milyar Irak dinarı (yaklaşık 266 milyon dolar) göndermeyi kabul ettiğini belirtmişti.
Erbil - 4.10.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi başkentte
Sanatçılar Onay Akbaş, Bedri Baykam, Metin Celal, Mercan Dede (Arkın Ilıcalı), Devrim Erbil, Mehmet Erbil, Burçin Erdi, Yalçın Gökçebağ, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, İbrahim Karaoğlu, Bahar Oganer, Tülin Onat, Cem Sağbil, Barış Sarıbaş, Ahmet Telli, Mustafa Tolay eserleri ile Sunay Akın, İlber Ortaylı, Nedim Gürsel, Yalın Alpay'ın katkılarıyla oluşturulan sergide, çok büyük boyutlu resim ve heykellerin yanı sıra Durmuş Akbulut'un proje katılımcılarının Fransa ve Türkiye'de gerçekleştirdikleri etkinliği yansıtan "Leonardo da Vinci Belgeseli" de galerideki video-art odasında sanatseverle buluşacak.
Erbil - 1.10.2020
Irak'ta koalisyon güçlerine lojistik destek sağlayan tırlara saldırı
Irak'ın güneyindeki Babil kentinde ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine lojistik destek sağlayan tıra roketli saldırı gerçekleştirildi.
Erbil - 1.10.2020
Son dakika haber | IKBY Başkanı Barzani'den "Erbil Havalimanı'na saldıran Irak düşmanlarına karşı birleşilmesi" çağrısı
Son dakika habere göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, dün Erbil Havalimanı'na füze saldırısı düzenleyenlerin "Irak'ın düşmanı" olduğunu belirterek, ülkedeki tüm güçlerin bunlara karşı birleşmesi gerektiğini ifade etti.
Erbil - 1.10.2020
Erbil Havaalanı'na saldırıyla ilgili soruşturmada bir komutan görevden alındı
Irak ordusu, ABD askerlerinin konuşlu bulunduğu Erbil Havalimanı'na düzenlenen füze saldırısı ile ilgili başlattığı soruşturmada, füzelerin fırlatıldığı bölgenin güvenliğinden sorumlu komutanın görevden alındığını duyurdu.
Erbil - 1.10.2020
30 Eylül 2020 Haberleri
30 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Erbil - 1.10.2020
IKBY Başbakanı Barzani: "Saldırı karşılıksız kalmayacak"
Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Erbil Uluslararası Havalimanı yakınlarından gerçekleştirilen saldırıya yönelik yaptığı açıklamada saldırının karşılıksız kalmayacağını ifade etti.
Erbil - 1.10.2020
Barzani Haşdi Şabi'nin Erbil Havalimanı'na saldırısını kınadı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Haşdi Şabi'nin ABD askerlerinin konuşlu olduğu Erbil Havalimanı'na düzenlediği füze saldırısını kınadı.
Erbil - 30.9.2020
Son Dakika | IKBY: Haşdi Şabi, Erbil Havalimanı'na füze saldırısı düzenledi
Son dakika gündem haberi: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), İran'a yakınlığıyla bilinen Haşdi Şabi'ye bağlı unsurların ABD askerlerinin konuşlu bulunduğu Erbil Havalimanı'na füze saldırısı düzenlediğini duyurdu.
Erbil - 29.9.2020
IKBY Başkanı, Irak Başbakanı'nı diplomatik misyonların korunmasında desteklediğini bildirdi
IKBY'nin başkanlık resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Barzani, resmi temaslarda bulunmak üzere dün başkent Bağdat'a gelen İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini'yi Erbil'deki konutunda kabul etti.
Erbil - 28.9.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi Ankara'da sanatseverlerle buluşacak
Sergide Onay Akbaş, Bedri Baykam, Mercan Dede (Arkın Ilıcalı), Devrim Erbil, Burçin Erdi, Yalçın Gökçebağ, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, Bahar Oganer, Tülin Onat, Cem Sağbil ve Barış Sarıbaş'ın, Leonardo da Vinci'nin eserlerine ve yaşamına atfettiği büyük boyutlu resim ve heykeller yer alıyor.
Erbil - 28.9.2020
ABD'den Irak'a Bağdat'taki Büyükelçiliğini kapatabileceği uyarısı
İki Iraklı yetkili de ABD'nin gelecek birkaç ay içinde Bağdat'taki büyükelçiliği kapatmaya yönelik ön adımlar atmaya başladığını, kapatmanın Amerikan askerlerinin Irak'tan çekilmesiyle aynı anda gerçekleşebileceğini ve Erbil'deki Başkonsolosluğun açık tutulacağını belirtti.
Erbil - 27.9.2020
Eskrim Olimpik Milli Takımı, Antalya'da kamp yapıyor
Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başantrenör Valery Shturbabin yönetimindeki olimpik hazırlık kampında sporcular Deniz Selin Ünlüdağ, Enver Yıldırım, Fatma Zehra Köse, Iryna Shchukla ve Nisanur Erbil yer alıyor.
Erbil - 25.9.2020
IKBY bağımsızlık referandumunun üçüncü yılında ne kazandı, ne kaybetti?
Irak ile bölgesel ülkelerin tepkileri sonrası referandumun sonuçlarını donduran IKBY, bu aktörlerle kopma noktasına gelen diplomatik, ekonomik ve siyasi ilişkilerini tamir etmeye çalıştığı bir döneme girdi. İç politikada ise Erbil-Süleymaniye merkezli ihanet suçlamaları, 90'lardakine benzer iç savaş ve bölünme korkuları, derinleşen ekonomik kriz, referandumun olumsuz sonuçlarını hesaplayamayan yönetime ve Kerkük'ten çekilen peşmergeye güvensizlik gibi sorunlarla yüzleşmek zorunda kaldı.
Erbil - 23.9.2020
Hizan'da Kovid-19 kapsamında denetim yapıldı
Denetime, İlçe Jandarma Komutanı Abdulkadir Yağar, İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar ve kurum amirleri katıldı.
Erbil - 22.9.2020
IKBY Başbakanı Barzani'den "Kerkük Araplaştırılıyor" iddiası
Bağdat ile Erbil arasında statüsü tartışmalı olan bölgelerin demografisinin değiştirilmesine yönelik bu siyaseti şiddetle kınadıklarını belirten Barzani, IKBY'nin, bölgenin asli unsurlarının yerlerinden edilerek başkalarının buralara yerleştirilmesini kabul etmediğini kaydetti.
Erbil - 22.9.2020
Son dakika! IKBY, ABD'nin Suriye'deki YPG/PKK-ENKS görüşmelerinden memnun olduğunu duyurdu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlık resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre IKBY Başkanı Neçirvan Barzani, Erbil'deki konutunda kabul ettiği Jeffrey ile Suriye'deki yabancı güçlerin durumu, Kürt taraflar arasındaki yakınlaşma için yapılan görüşmelerle ve güvenlik gelişmelerini ele aldı.
Erbil - 21.9.2020
Enerjisa'dan 650 milyon avroluk sürdürülebilir kredi sözleşmesi
Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Üretim Üst Yöneticisi İhsan Erbil Bayçöl, Enerjisa Üretim'in, bugün yüzde 56'sı yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 21 santral yatırımıyla enerjinin kesintisiz arzı için üretmeye devam ettiğini kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erbil Haberleri | Erbil Haber - Haberler - Sayfa 2 - Erbil haberleri, son dakika erbil haber ve gelişmeleri burada. Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Bağdat'ta.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 08:57:47. #1.14#
title