Erbil: Milletvekilleri Çömez ve Diren, Kuzey Irak'ta

Erbil: Milletvekilleri Çömez ve Diren, Kuzey Irak'ta

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve CHP Tokat Milletvekili Orhan Ziya Diren, Kuzey Irak'ta Temaslarda Bulunmak Üzere Erbil'e Geldi.

Erbil: Milletvekilleri Çömez ve Diren, Kuzey Irak'ta

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve CHP Tokat Milletvekili Orhan Ziya Diren, Kuzey Irak'ta temaslarda bulunmak üzere Erbil'e geldi.

Çömez ve Diren, özel bir havayolu şirketine ait tarifeli uçakla, yerel saat ile 20.30'da Erbil Uluslararası Havaalanı'na vardı. Türkmen partilerinin temsilcilerince karşılanan milletvekilleri, daha sonra geceyi geçirecekleri Sheraton Otel'e geçti. Çömez, burada yaptığı kısa açıklamada, Kuzey Irak'ta yaşanan gelişmeleri yerinde görmek, özellikle Kerkük'ün statüsü ile ilgili sorunları incelemek için bölgeye geldiklerini belirtti. Bölge halkı ve yetkililerle görüşeceklerini anlatan Çömez, Türkmenlerinde görüşlerini alacaklarını söyledi.

Milletvekillerinin 3 gün sürecek programları kapsamında Kerkük Valisi ve Türkmen Meclisi Başkanı'nı ziyaret etmeleri, Tuzhurmatu ve Telafer'e gitmeleri öngörülüyor. Çömez ve Diren'in, geziye ilişkin izlenimlerini, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a rapor halinde sunacakları belirtildi.

Kaynak: İHA