Erbakan Vakfı Kocaeli Şubesi Açıldı

Erbakan Vakfı Kocaeli Şubesi Açıldı

Erbakan Vakfı'nın Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki şubesinin açılışı vakfın genel başkanı Fatih Erbakan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Erbakan Vakfı Kocaeli Şubesi Açıldı
16.06.2015 20:57 | Son Güncelleme: 16.06.2015 20:57

Erbakan Vakfı'nın Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki şubesinin açılışı vakfın genel başkanı Fatih Erbakan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Şubenin açılışında konuşan Erbakan, Necmettin Erbakan'ın 50 senelik mücadelesi boyunca zihinlerde bir çağı kapatıp yeni bir çağ açtığını söyledi. 

Necmettin Erbakan'ın "millet olarak kurtuluşumuz kendi değerlerimize sarılmaktır, kendi inancımıza yönelmektir" anlayışını hakim kıldığını belirten Erbakan, "Necmettin Erbakan'ın Kıbrıs Barış Harekatı'nı gerçekleştirmesiyle Türk milleti 2. Viyana Kuşatması'ndan beri süren makus talihini yendi. Erbakan hocamız bir senede 200 sanayi tesisinin temelini atarak Cumhuriyet tarihindeki en büyük sanayi devrimini gerçekleştirdi" diye konuştu.

Erbakan, açılışını yaptıkları vakfın böyle müstesna bir şahsiyetin adına kurulmuş bir vakıf olduğunu dile getirerek, "Rabbim Erbakan hocamızın hedef olarak gösterdiği İslam Birliği'ni kurmayı ve kuvvetin üstün tutulduğu değil Hakk'ın üstün tutulduğu yeni bir dünyayı kurmayı cümlemize nasip eylesin" ifadesini kullandı. 

Açılışa, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kapatılan Refah Partisi'nin kurucu genel başkanı Ahmet Tekdal, Erbakan Vakfı Genel Sekreteri Doğan Bekin ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title