Erbaa Osb Atık Su Arıtma Tesisi Türkiye'de İlk 36 Tesis Arasında

Erbaa Osb Atık Su Arıtma Tesisi Türkiye'de İlk 36 Tesis Arasında

Tokat'ın Erbaa İlçesi Organize Sanayi Bölgesi (Osb) Bulunan Atık Su Arıtma Tesisi'nin Türkiye'de İlk 36 Tesis Arasına Girdiği Bildirildi.

Erbaa Osb Atık Su Arıtma Tesisi Türkiye'de İlk 36 Tesis Arasında

Tokat'ın Erbaa İlçesi Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bulunan Atık Su Arıtma Tesisi'nin Türkiye'de ilk 36 tesis arasına girdiği bildirildi.

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın araştırmalarına göre Türkiye genelindeki 251 OSB'de yalnızca 36'sının arıtma tesisi var. Arıtma tesisi olan OSB'ler azınlıkta kalırken Ankara'da 9 OSB'nin arıtma tesisi bulunmadığı kaydedildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, ilçede bulunan OSB'nin atık su arıtma tesisi ile ülke genelinde ilk 36 ya girmesinin gurur verici olduğunu ifade ederek, "Bu gelişmeler şunu çok açık ifade etmektedir. Artık Erbaa olarak ne kadar gelişip büyüdüğümüz, çağın teknolojik imkanlarından ne denli faydalandığımız, ne kadar öngörülü olduğumuzu, akıllı ve geleceğe dönük yatırımlar yaptığımızı, çevremize karşı ne kadar duyarlı olduğumuzu göstermektedir. Bunun içindir ki ben bir Erbaalı ve Erbaa Belediye Başkanı olarak bu gelişmelerin haklı gururunu yaşamaktayım" dedi.

(Nİ-SA) 18.06.2008 16:34 TSİ