Ensarioğlu Barış Yemeğinde
Haberler » Güncel » Ensarioğlu Barış Yemeğinde - Haber

Ensarioğlu Barış Yemeğinde

Ak Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Galip Ensarioğlu, Diyarbakır'da iki aile arasındaki barış yemeğine katıldı.

Ensarioğlu Barış Yemeğinde

Adalet ve kalkınma partisi ( ) Büyükşehir belediye başkan adayı ve Dilek aileleri arasında yaşanan husumetin sona ermesiyle verilen barış yemeğine katıldı.

Yenişehir ilçesine bağlı Taraklı köyünde verilen barış yemeğine Ak Parti Büyükşehir belediye başkan adayı Galip Ensarioğlu, Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Avukat Aydın Altaç, Sur İlçe Belediye Başkan Adayı Abdurahman Kurt, Sur İlçe Başkanı Şafak Yöntürk'ün yanı sıra birçok partili de katıldı.

Sur İlçe Müftüsü tarafından edilen dualar eşliğinde başlanan barış yemeğinde konuşan Ak Parti Diyarbakır Büyükşehir belediye başkan adayı Galip Ensarioğlu, Dilek ve Güler ailesinin arasındaki husumetin kısa sürede sona ermesini memnuniyetle karşıladığını belirterek bu dostluğun ölene dek kalmasını diledi.

Sur İlçe Belediye Başkan Adayı Abdurahman Kurt ise yaptığı konuşmasında insanlar alemininde fitne fesadın yerini dostluğun almasının çok güzel bir olay olduğunu belirterek son dönemlerde yaşanan barışların bir çok canların yitirilmesini engellediğini ve bu barışın tüm devletlerde de olması gerektiğini söyledi

Yapılan konuşmaların ardından Dilek ve Güler aile fertleri kuranı kerimin altından geçerek barış olayını gerçekleştirdiler.

Kaynak: Temsilci

Manşet

Haberler