'Enkaz Altında Kimsenin Bulunmadığını Düşünüyoruz'

'Enkaz Altında Kimsenin Bulunmadığını Düşünüyoruz'

İstanbul Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Can Avcı, Elde Ettikleri Bilgilere Göre, Enkaz Altında Başka Kimsenin Bulunmadığını Düşündüklerini, Ancak Emin Olmak İçin 3 Ayrı Noktada Dinleme Çalışması Yapacaklarını Bildirdi.

'Enkaz Altında Kimsenin Bulunmadığını Düşünüyoruz'

İstanbul Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Can Avcı, elde ettikleri bilgilere göre, enkaz altında başka kimsenin bulunmadığını düşündüklerini, ancak emin olmak için 3 ayrı noktada dinleme çalışması yapacaklarını bildirdi.

Can Avcı, arama çalışmalarının bitmediğini, yalnızca 1 yaralıya ulaşarak onunla sesli ve fiziksel temas sağlayabildiklerini söyledi.

Avcı, şu bilgileri verdi:

''Yaralıyı enkaz altından çıkardık. Sağlık durumu çok iyi. Biz, enkaz altında kimsenin kalmadığını düşünüyoruz. Ama emin olmalıyız. Çünkü bu enkazda ne olduğunu doğru dürüst bilen yok. Bize 6 kişinin olduğunu söylediler. 'Müteahhidin adamları var' dediler. Biz müteahhide ulaştık. Kendi adamlarının tam olduğunu söyledi. 3 noktada dinleme çalışması yapacağız. Akabinde köpeklerle arama çalışması yapılacak.''

Enkaz altından çıkarılan Özkan Aysan'ın, binanın 5. katında olduğu öğrenildi.

Yaralının çıkarılmasının ardından sokaktaki vatandaşlar boşaltılarak, yeniden dinleme çalışmaları başlatıldı.

Kaynak: AA