"Masal Çiçeği" Dizisinin Başrolü Engin Öztürk Kimdir?
Haberler » Magazin » "Masal Çiçeği" Dizisinin Başrolü Engin Öztürk Kimdir? - Magazin

"Masal Çiçeği" Dizisinin Başrolü Engin Öztürk Kimdir?

Kanal D'den yeni bir dizi haberi geldi. Hande Doğandemir ve Engin Öztürk Kanal D'de "Masal Çiçeği" adlı yapımda birlikte rol alacaklar. Peki, sezona iddialı bir giriş yapacağı beklenen "Masal Çiçeği" dizisinin başrolü Engin Öztürk kimdir?

Sezon ortasında dökülen yapraklar gibi tek tek biten dizi haberlerinin ardından yeni bir dizi haberi gündeme geldi. Türü polisiye olacak dizinin başrolleri Engin Öztürk ve Hande Doğandemir olacak. "Masal Çiçeği" ismine sahip dizinin kadrosunda güçlü isimler var. Uğur Yücel, Zeynep Eronat, Mesut Akusta, Yeşim Ceren Bozoğlu, Gözde Çığacı, Yiğit Kirazcı, Cansu Dağdelen, Cihat Süvarioğlu, Yeşim Gül ve Durul Bazan dahil olduğu dizinin platosu Antalya'da.Üstelik 2015 yılında aşk iddialarıyla olan Engin Öztürk ve Hande Doğandemir'in birlikte nasıl bir dizi çıkaracağı da merak konusu. Ekranlara yeni bir soluk getireceğine inanılan dizinin oyuncuları hakkında da araştırmalar başladı. İşte! "Masal Çiçeği"nin Ömer'i Engin Öztürk hakkında merak edilenler...

ENGİN ÖZTÜRK KİMDİR?

28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir'de doğan Engin Öztürk'ün üç ablası var. Babası Bulgaristan, annesi Selanik göçmeni olan Öztürk, babası havacı astsuba y olduğundan Eskişehir lojmanlarında büyüdü.

ASTSUBAY YÜKSEK OKULUNA GİTTİ

Liseden başlayarak 8 yıl voleybol oynayan Engin Öztürk, üniversite tercihini İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu'ndan yana kullandı.

BARMENLİK YAPTI

3 yıl sonra TSK'den ayılarak Hacetepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne girdi. Askeri okulda iken dahil olduğu "Tiyatro Kolu"sebebiyle yatkınlığı da olan ünlü oyuncu, üniversite hayatı boyunca barmenlik de yaptı.

İLK OYUNCULUK TECRÜBESİ "FATMAGÜL'ÜN SUÇU NE"

2010 yılında Kanal D'de yayınlanan başrollerinde Beren Saat, Engin Akyürek ve Sumru Yavrucuk'un olduğu "Fatmagül'ün Suçu Ne" dizisine dahil oldu. "Fatmagül'ün Suçu Ne" dizisinde tecavüz sahnesi içen herkesin destek aldığını belirten Öztürk, 2012 yılında Erdal Beşikçioğlu'nun izleyenleri ekrana bağlayan ''Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" adlı dizisinde oynadı.

MUHTEŞEM YÜZYIL'IN ŞEHZADE SELİM'İ OLDU

Hemen ardından "Muhteşem Yüzyıl" yapımı ile iki kardeşin kavgasında "Şehzade Selim'i" canlandıran yakışıklı oyuncu, 2015'in Ekim ayında yılında başrolünde olduğu "Hatırla Gönül" dizisiyle kariyerine devam etti.

HAZAR ERGÜÇLÜ İLE AŞK İDDİALARI İLE GÜNDEMDEYDİ

2016'da "Yüksek Sosyet" adlı aynı isimli kore dizisinden uyarlanan yapımda Hazar Ergüçlü ile başrolleri paylaştı. "Yüksek Sosyete" dizisi çekimleri sırasında Hazar Ergüçlü ile yakınlaşmaları ile ilgili haberleri gündeme gelen Öztürk, TRT'nin sevilen dizisi "Diriliş Ertuğrul'da" Günalp karakteri ile karşımaza çıktı.

İDİL FIRAT'LA 1.5 SENELİK İLİŞKİ

Cansu Dere ve Eliz Sakuçoğlu ile adı aşk iddialarına karışan Özyurt, 1.5 yıl boyunca İdil Fırat'la birliktelik yaşadı. İdil Fırat'la ailesini tanıştıran yakışıklı oyuncunun evliliğe doğru giden ilişkisi sona erdi.

Manşet

Haberler