Engin: Holosko İçin İstenilen Rakam Çok Büyük

Engin: Holosko İçin İstenilen Rakam Çok Büyük

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, Devre Arasında Takımdaki Eksikleri Gidermeye Çalışacaklarını Açıklarken, Holosko'nun Transferini İse Dondurduklarını Söyledi.

Engin: Holosko İçin İstenilen Rakam Çok Büyük

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, devre arasında takımdaki eksikleri gidermeye çalışacaklarını açıklarken, Holosko'nun transferini ise dondurduklarını söyledi.

Maçtan sonra bir televizyonda canlı yayına katılan Engin, Holosko için kulübü ile daha önce bir görüşme yaptıklarını hatırlatarak, "Şu anda bu futbolcunun transferi bizim açımızdan bitmiştir. Kendisi değerli bir oyuncu ancak istenilen rakam büyük olduğu için şu anda dondurduk. Holosko için istenilen ücret, bizim rakamlarımızı aşan bir fiyat" dedi.

Engin, basında bir sürü oyuncunun transferde isminin geçtiğini kaydederek, şunları söyledi:

"Seyretmeden hiçbir oyuncuyu transfer etmek istemiyoruz. Bugün Mutlu Topçu hocamız yurt dışından geldi. Defansa ve ileriye bir oyuncu takviyesi düşünüyoruz. Takımdaki oyunculardan genelde memnunuz. Bazı oyuncularımızla görüşeceğiz, başka takımlarda oynamak isterlerse onlara bu şansı vereceğiz."

Engin, son haftalarda iyi futbol oynayan Delgado'ya da övgüler yağdırdı.

Delgado'nun çok kaliteli bir oyuncu olduğunu vurgulayan genel menajer Engin, "Delgado'yu 3 sene önce ben kulübe önermiştim. Kendisine ''Futbolun sihirbazı' da diyebiliriz. Yandaki arkadaşları çok önemli. Yavaş yavaş havaya giriyor, güveni arttı. Geçen sezon deplasmana gelmiyordu. Ben de eleştiriyordum. Ama bu sezon Delgado dört dörtlük işler yapıyor. Özel yetenekleri olan bir oyuncu. O şimdi takımın lideri. İlerde kendisine daha önemli görevler verebiliriz."

Engin, Ricardinho'ya çok teklif da belirterek, "Onunla birlikte birkaç arkadaşımıza teklif gelirse, takıma daha üst düzey oyuncular almak istiyoruz ama teklif gelmezse yapacak bir şey yok. Kimseyle yollarımızı ayırmayabiliriz ama 2-3 oyuncuyla da yolumuzu ayırabiliriz" diye konuştu.

Arjantinli oyuncu Delgado ise sadece kendisinin yükselen performansının olmadığını, takım olarak iyi oynamaya başladıklarını ifade etti.

"Sadece kendim için değil Beşiktaş için oynuyorum" diyen Delgado, son haftalardaki iyi futbolun nedeninin sorulması üzerine, "Tek değişen şey, benim oynadığım pozisyon. Oynamak istediğim pozisyonda görev alıyorum" diye yanıtladı.

Kaynak: AA