Engellilerin Van Devlet Hastanesi'nde Darp Edildiği İddiası

Engellilerin Van Devlet Hastanesi'nde Darp Edildiği İddiası

Bedensel Engelliler Erciş Şube Başkanı M. Emin İnce, Beraberinde Engelli Arkadaşıyla Birlikte Rapor Almak İçin Gittiği Van Devlet Hastanesi'nde Hakaret Görüp, Darp Edildiğini İddia Etti.

Engellilerin Van Devlet Hastanesi'nde Darp Edildiği İddiası

Bedensel Engelliler Erciş Şube Başkanı M. Emin İnce, beraberinde engelli arkadaşıyla birlikte rapor almak için gittiği Van Devlet Hastanesi'nde hakaret görüp, darp edildiğini iddia etti.

Edinilen bilgilere göre, bugün sabah saatlerinde engelli arkadaşlarına özürlü raporu almak için 6 arkadaşıyla birlikte derneğe ait araçla Erciş'ten Van'a gelen Bedensel Engelliler Şube Başkanı M. Emin İnce, doktorun birçok hasta beklemesine rağmen kapısını kilitleyerek gittiğini gördüğü iddiasıyla durumu Hastane Baştabipi'ne iletmek istedi. Baştabibin, makam odasına girdiğinde sonradan gazeteci olduklarını öğrendiği 2 kişinin yanında kendisine hakaret ettiğini iddia eden İnce, bu sırada makam kapısında görevli güvenlik görevlisinin de kendisini darp ettiğini ve hastaneden dışarı atıldığını iddia etti. Engelli arkadaşlarını alarak gazeteciler ile birlikte Van Valiliği'ne geldiklerini ve bu sırada Erciş Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu ile karşılaştıklarını kaydeden İnce, Kaymakam Kurtoğlu'nun durumu Van Vali Yardımcı Osman Ahsen'e ilettiğini bildirdi. Yaşanan olayın çok üzücü olduğunu belirten Vali Yardımcısı Ahsen ise, gerekli tahkikat ve incelemenin başlatılacağı sözünü verdi.

Bu arada İnce, kendisine hakaret ettiğini iddia ettiği baştabip ile yine yüzünden kendisini darp ettiğini iddia ettiği güvenlik görevlisinden şikayetçi olacağını söyledi.

(NÇ-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA