Engelliler Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti
Haberler » Yerel » Engelliler Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti - Haber

Engelliler Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Fethiye’deki engellilere jandarmanın faaliyetleri anlatıldı.

Engelliler Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti

3 Aralık kapsamında, 'deki engellilere jandarmanın faaliyetleri anlatıldı.

Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi ile özel bir kurumunun engelli öğrencileri, Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti. Engellilere jandarmanın olay yeri, asayiş ile motosikletli jandarma ekipleri hakkında bilgiler verildi. Bazı engelliler de jandarma motosikletlerine bindirildi. Olay yeri inceleme ekipleri de engellilere parmak izi alma yöntemini uygulamalı olarak gösterdi.

Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Fevzi , gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde farkındalık yaratmak için gün boyu bir dizi etkinlikler yaptıklarını söyledi.

Bu kapsamda, engelli öğrencileri ile İlçe Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret ettiklerini kaydeden Koyunoğlu, "Burada jandarmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldık. Bazı engellilerimiz ilk kez jandamaya ait motosikletlere bindi. Ekipler işleriyle ilgili önemli bilgileri uygulamalı olarak anlatılar. Engellilerimiz çok mutlu oldular" dedi.

Bu tür ziyaretlerin çocukların gelişiminde önemli rol oynadığını vurgulayan Koyunoğlu, farklı yerleri görüp, yeni bilgiler edinen engellilerin daha sosyal birey olacaklarını dile getirdi. Koyunoğlu, tiyatro ve koro gibi çalışmalarla da engellileri topluma kazandırmak için ellerinden geleni yaptıklarını sözlerine ekledi.

Daha sonra engellilere üzerinde jandarma logosunun yer aldığı şapka hediye edildi. Engelli öğrencilerde Yarbay Akıncı'ya, kurumlarında yaptıkları resim ve Atatürk posteri verdi. - MUĞLA

Kaynak: İHA