Engelliler Haftası Etkinlikleri - Haberler
Haberi Paylaş

Engelliler Haftası Etkinlikleri

Engelliler Haftası Etkinlikleri
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, "devletlerin gelişmişliği engellisine, yaşlısına sunduğu hizmetle, onlara verdiği değerle ölçülür." dedi.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, "devletlerin gelişmişliği engellisine, yaşlısına sunduğu hizmetle, onlara verdiği değerle ölçülür." dedi.

Kahramanmaraş'ta Engelliler Haftası etkinlikleri, Atatürk Anıtı'ndan başlayıp valilikte biten kortejle başladı. Belediye bandosu eşliğinde vilayete gelen engelliler taşıdıkları döviz ve afişlerle problemlerine dikkat çektiler. Burada sunulan halk oyunları gösterisinin ardından Vali Kocatepe'yi makamında ziyaret eden engelli öğrenciler Kocatepe'ye çiçek takdim ettiler.

Ziyarette konuşan Kocatepe, devlet imkanlarının engelliler için kullanılması adına çok önemli kararlar ve yasal düzenlemeler yapıldığını belirterek, artık engellilerin toplumun her kesiminde yer bulduğunu işaret etti. Kahramanmaraş'ta da engelliler için her türlü imkan ve fırsatın sunulduğunu dile getiren Kocatepe, şöyle konuştu:

"Bizim görevimiz de bunları yerine getirmek. Memnuniyetle, severek bu görevleri yapıyoruz. Zaten bir devletin gelişmişliği engellisine, yaşlısına sunduğu hizmetle, onlara verdiği değerle ölçülür. Sosyal devlet olmanın gereği sadece her imkana sahip gücü kuvveti yerinde olan insanlara değil, fırsat eşitliği içerisinde herkese eşit hizmeti sunmasıdır. Biz bugün bunu yaşıyoruz. Bundan da son derece mutluyuz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın çok önemli projeleri var. Bu gün 7 bin 800 kişiye Kahramanmaraş'ta engelli maaşı ödüyoruz. Yine Milli Eğitim Bakanlığımız'da eğitim kurumları için de engelli çocuklarımız için eğitim öğretim imkanını sunuyor."

Kocatepe, Kahramanmaraş'ta otistik engelliler için okul bulunmadığını anımsatarak, bu okulun açılması için gayret gösterildiğini sözlerine ekledi. Kocatepe, öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Engelli kortejini valilik bahçesinde karşılayan Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu ise Kahramanmaraş'ın 3 yıldır "Eğitim Her Engeli Aşar" projesi ile ödüle layık görüldüğünü söyledi. Bir çok okulda engelli çocuklara eğitim imkanı sunmak için gayret gösterdiklerini kaydeden Anteplioğlu, şunları söyledi:

"Çünkü 10 dakika sonra bizim de engelli olamayacağımızın garantisi yok. O nedenle kardeşlerimizin bizlerden biri olduğunu, onların da bizimle hayata tutunduğunu unutmuyoruz. Eskirden engelli insanlarımız dışarı çıkmaktan çekiniyordu. Ama şimdi onlar da bizim gibi okuyor, çalışıyorlar, ekmeklerini kazanıyorlar. Eskiye nazaran da toplumda çok ciddi bir değişim var."

Engelliler Haftası'nın, 17 Mayıs'a kadar düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacağı bildirildi. - KAHRAMANMARAŞ

Engelliler Haftası Etkinlikleri

Engelliler Haftası Etkinlikleri

Engelliler Haftası Etkinlikleri

Engelliler Haftası Etkinlikleri

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Engelliler Haftası, Şükrü Kocatepe, Kahramanmaraş, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title