Engelliler Haftası - Haberler
Haberi Paylaş

Engelliler Haftası

AA - Haberler | Güncel
Engelliler Haftası

Serik Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri tarafından, Engelliler Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.

Serik Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri tarafından, Engelliler Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.

Okul Müdürü Hüseyin Püseli, Yükseliş Koleji Konferans Salonu'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, engellilere fırsat verilmesi gerektiğini belirterek, okulun özel eğitim sınıfında öğrenim gören 14 öğrenciyi hayata hazırlamaya çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilerin engelleri aşmada her yıl olduğu gibi bugün de farklılık yaratacağına inandığını anlatan Püseli, şunları kaydetti:

"Her an engelli adayı olan bizler çevremizdeki engelli vatandaşlarımızı önemseyip, onlara destek olmalıyız. Unutmayınız ki onlar için yapılan her bir hizmet bir gün bizlere de lazım olabilir. Toplum olarak engelli bireylerimiz için sosyal tesislerle iş imkanları sağlanmalı ve onlara fırsat vermeliyiz. Kapıları yüzlerine kapatmak yerine ardına kadar açmalı, onların toplumun güzide üyeleri olmalarını sağlamalıyız."

Konuşmaların ardından, Anadolu Ateşi grubu ve Çayda Çıra Folklor grubu sahne aldı.

Özel çocuklar, şiir ve duygularını anlatan konuşmalar yaptı.

Engellilerden Güler Işık'ın işaret diliyle şarkı söylemesi, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Programa, Kaymakam Rıfat Altan, kamu kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım