Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Bartın Valisi Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya ve Bartın Belediye Başkanı Akın mesaj yayımladı.

Bartın Valisi Ali Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çınar, mesajında, ülkelerin sağlık, eğitim ve ekonomik göstergelerinde engelli nüfusun yaşam düzeyi ile engelli nüfusa sunulan hizmetlerin kalitesinin önemli bir yer tuttuğunu belirtti.

Devletin son yıllarda kanun ve yönetmeliklerle engellilerin bakımı, sağlığı, eğitimi, istihdamı ve toplumsal hayata katılımını kolaylaştıracak önemli düzenlemeler yaptığını ifade eden Çınar, şunları kaydetti:

"Engellilerin yaşadığı problemler bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasıyla çözülebilecek bir sorundur. Engelli vatandaşlarımıza onlar için normal hayat standardını temin etmek, toplumsal duyarlılıkla mümkündür."

Milletvekili Tunç, engellilerle ilgili son 12 yıl içerisinde önemli adımlar atıldığını, engellilere yeni haklar tanındığını, özel eğitim ve destek eğitimi verilmeye başlandığını anlatarak hükümet olarak engelleri ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yalçınkaya,  nüfusun büyük bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşların eğitim, istihdam ve bakım gibi önemli ihtiyaçlarının sağlaması, onların her zaman desteklenmesi ve unutulmamaları gerektiğini bildirdi.

Akın ise engellilerin toplumsal yaşamlarını kolaylaştıracak, umutlu olabilmelerini ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakların oluşturulmasının önemli olduğunu, belediye olarak bu konuda hayata geçirdikleri projelerle üzerlerine düşeni yaptıklarını aktardı. - Bartın

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title