Engelliler Haftası
Haberler » Güncel » Engelliler Haftası - Haber

Engelliler Haftası

Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ülkü Uslu, Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi ileri toplum anlayışının gereği olduğunu belirtti.

Engelliler Haftası

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ülkü Uslu, Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi ileri toplum anlayışının gereği olduğunu belirtti.


Engelliler Haftası dolayısıyla valilik önünde düzenlenen tören, Ülkü Uslu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk sunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.


Uslu, törende yaptığı konuşmada, engelli bireyler için düzenlenen etkinliklerde amaçın engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde daha çok görünür olmalarına fırsat sunmak olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:


"Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi ileri toplum anlayışının gereğidir. Onların günlük hayatta karşılaştıkları en büyük problem toplumun engellilere karşı geliştirdiği yanlış tutumlardır.


Tüm bireylerin toplumsal eşitliğini dikkate alarak, bu olumsuz tutumların değiştirilebilmesi amacıyla onların farklılıklarına saygı göstermek yönündeki tavrımızın günlük yaşantımızdaki uygulamalarımıza da yansıyor olması gerekmektedir."


Konuşmaların ardından, Hürriyet Özel Eğitim Okulu öğrencileri tarafından müzik korosu ve ritm gösterisi yapıldı.


Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfında (ZİÇEV), eğitim alan zihinsel engelli gençlerden oluşan ekip tarafından yöresel halk oyunları sergilendi.


Özel çocukların gösterileri katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.


Etkinliğe, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, engelli dernekleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler