"Engelliler Haftası" - Haberler
Haberi Paylaş

"Engelliler Haftası"

AA - Haberler | Yerel

Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, toplumun engellilere bakış açısından eskiye oranla ciddi gelişmeler olduğunu söyledi."Engelliler Haftası" nedeniyle Atatürk Meydanı'nda bir araya gelen engellilerle bazı sivil toplum kuruluşları, Kahramanmaraş...

Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, toplumun engellilere bakış açısından eskiye oranla ciddi gelişmeler olduğunu söyledi.

"Engelliler Haftası" nedeniyle Atatürk Meydanı'nda bir araya gelen engellilerle bazı sivil toplum kuruluşları, Kahramanmaraş Valiliği'ne kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

Halk oyunları gösterisinin gerçekleştirildiği programın ardından konuşma yapan Anteplioğlu, il genelinde yürütülen "Eğitim her engeli aşar" kampanyasının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül tarafından ödüllendirildiğini belirtti.

Her zaman engellilerin yanında olduklarını kaydeden Anteplioğlu, çocukların engellerini ortadan kaldırmak için her türlü imkanları seferber ettiklerini vurguladı.

Bu kapsamda bir çok okul ve kamu kuruluşunda düzenlemeler yaptıklarını hatırlatan Anteplioğlu, "10 dakika sonra engelli olmayacağımıza dair hiç bir garantimiz yok. Bunun yanında toplumun engellilere bakış açısında, eskiye oranla ciddi gelişmeler var. Eskiden engelli vatandaşların dışarı çıkma konusunda çekinceleri olurdu. Şimdi ise onların normal insanlar gibi yaşamın içerisinde yer alarak ekmeklerini kazanıp evlerine götürdüklerine şahit oluyoruz. Bu da bizleri sevindiriyor" diye konuştu.

Buradaki programın ardından engeliler için Atatürk Parkı'nda şenlik düzenlendi.

- KAHRAMANMARAŞ

AA - Son Dakika Haberleri

Engelliler Haftası, Hayrunnisa Gül, Kahramanmaraş, Abdullah Gül, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title