Engelli Haberleri

Engelli haber, Engelli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Engelli - 15.06.2021
Engelli Çocuklar "İnsan Doğasız Olmaz" Dediler
Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu işbirliğinde engelli çocuklara ve ailelerine yönelik "İnsan Doğasız Olmaz" adı altında Beydağı Tabiat Parkı'nda bir eğlence programı düzenledi.
Engelli - 15.06.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Didim Belediye Başkanı Atabay'ın, yasa dışı binaların yıkım ihalesinin tamamlanması nedeniyle saldırıya uğradığını savunan Kılıçdaroğlu, sağlık durumunun iyi olduğunu söylediği Atabay'a geçmiş olsun dileklerini iletti ve çalışmaları için teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Onlar bizim üzerimize, mafyalarıyla, çeteleriyle, yer altı dünyasının beslemeleriyle gelebilirler. Sanıyorlar ki 'Biz CHP'lilere geri adım attırırız.' Siz CHP'yi bilmiyor musunuz? Kuvayımilliye ruhunun bu topraklarda olduğunu bilmiyor musunuz? Sizin feriştahınız gelse bize geri adım attıramaz. Kimsiniz siz? Birilerinden para alıyor, saldırıyorsunuz ondan sonra. Parayla tutulan adamlarda insanlık yoktur. Bunlar kendi vicdanlarını ve beyinlerini paraya teslim etmiş adamlardır. Onların yüreklerinde insan sevgisi, adalet duygusu yoktur. Adaleti gerçekleştireceğiz, o ruhsatı olmayan binaların katlarını yıkacağız. Gerekirse bütün milletvekilleri olarak ellerimizde birer balyozla gidip onların tamamını yıkacağız. Adalet nasıl gerçekleşirmiş göstereceğiz onu." "O kadrolar engelliye tanınmış, aç sınavı gelsinler" CHP lideri Kılıçdaroğlu, haram parayla karnını doyurmakla, kul hakkı yemenin siyah ile beyaz gibi farklı olduğunu vurgulayarak, iktidarın, 19 yıldır devleti istediği gibi, bir engele takılmadan yönettiğini söyledi.
Engelli - 15.06.2021
Vocathlon University: Girişimcilik Kampı sona erdi
Üniversite düzeyinde eğitim gören gençlerin tasarım odaklı düşünme, sorun tespit etme, çözüm üretme, yaratıcılık, takım çalışması, iletişim ve girişimcilik özelliklerinin ortaya çıkarılmasının amaçlandığı kampın 4 gün sürdüğü belirtilen açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı: "Kamp etkinliğinde girişimcilik dünyasında iş fikri geliştirmenin temel adımlarını öğrenen gençler, geliştirdikleri iş fikirleri sayesinde de tecrübe kazanma imkanı yakalamış oldular. İlk gün kampta açılışın ardından Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Kastamonu İş Geliştirme Merkezi tarafından kurum bünyesinde ve bölgede girişimcilik faaliyetlerine ilişkin birer sunum yapıldı. Sunumlar sonrasında ise gençlerle motivasyon amaçlı mobil oyun geliştirme şirketinin girişimcilik serüveni üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. Etkinliğin diğer günlerinde ise problem keşfi ve sorun analizi konularını içeren karmaşaya dalış atölyesi, yalın kanvas ve MVP oluşturma teknikleri ile sunum eğitimleri yapıldı. Etkinliğin kapanış bölümünde ise mentörler eşliğinde iş fikirlerini geliştiren genç girişimciler, jüri karşısında projelerinin sunumlarını gerçekleştirdiler." Projelerin yarıştığı son gün jüri değerlendirmesi sonucu 4 takımın iş fikirleri derece almaya hak kazandığına işaret edilen açıklamada, "Takımların derece alan iş fikirleri sıralama olmadan şöyle: "X-Large Otel Projesi – Kapsül otel fikri", "Genç Yaşlılar, Özel Çocuklar Sosyalleşme Merkezi Projesi – Yaşlı ve engellilere yönelik bakım, eğitim ve sosyalleşme fikri", "Gez, Gör ve Eğlen – Turizm rotası uygulaması fikri" ve "SEOİRA - Startupların gelişmesi amacıyla kurulacak bir iş fikri.
Engelli - 15.06.2021
Uluslararası Katılımlı Acil Durum ve Tahliye Planları ile Sistemlerinin Erişilebilirliği Çalıştayı başladı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Cumhurbaşkanlığı İcraat Programları IV.
Engelli - 15.06.2021
Ağrıda Yaz Spor Okulları kayıtları başladı
Ağrı'da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezi projesi kapsamında gerçekleştirilen 'Yaz Spor Okulu' kayıtları başladı.
Engelli - 14.06.2021
23 Nisan'da Büyükşehir'de Başkanlık Koltuğuna Özel Gereksinimli Onur Oturdu
Zeydan Karalar, "Yaşadığım sürece engellilerin yanında olacağım.
Engelli - 14.06.2021
Ampute Futbol Süper Ligi'nde 9. gün tamamlandı
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Ankara Altındağ Örnek Futbol Sahası'nda gerçekleştirilen organizasyonun dokuzuncu gününde 6 karşılaşma yapıldı.
title