Engelli Süleyman Maaş Alabilmek İçin Yardım İstedi

Engelli Süleyman Maaş Alabilmek İçin Yardım İstedi

04.04.2007 22:10 | Son Güncelleme: 04.04.2007 22:10
Engelli Süleyman Maaş Alabilmek İçin Yardım İstedi

Kırıkkale'de Süleyman Pekgöz İsimli Engelli Genç, Babasının Emekli Maaşı Olması Nedeniyle Bağlanmayan Özürlülük Maaşını Alabilmek İçin Yetkililerden Yardım İstedi.

Kırıkkale'de Süleyman Pekgöz isimli engelli genç, babasının emekli maaşı olması nedeniyle bağlanmayan özürlülük maaşını alabilmek için yetkililerden yardım istedi.

Yıllardır engelli olan Süleyman Pekgöz'e (23), babasının emekli maaşı ve üzerinde tarlası olması nedeniyle özürlü maaşı bağlanamıyor. Özürlülük maaş almak için Kırıkkale Valiliği'ne müracaat eden, ancak talebine olumsuz cevap alan Pekgöz, yetkililere seslenerek kendisine yardımcı olmalarını istedi. Süleyman'ın 2 yaşında geçirdiği sarılık hastalığı sonrasında engelli kaldığını anlatan anne Ayşe Pekgöz, "Oğlum özürlü olmasına rağmen bazı işlerini kendi yapıyor. Süleyman'ın yüzde 92 sakatlık raporu bulunuyor. Maaş için müracaat ettik. Fakat bütün kapılar yüzümüze kapandı. Eğer bağlanmış olsaydı, alınan maaş oğlumun geleceği için harcanacaktı" diye konuştu.

Emekli ve 5 çocuk babası olan Ali Osman Pekgöz ise, "Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, televizyonlara çıkarak evde bulunan her özürlüye aylık bağlayacaklarını söyledi. Bunun üzerine oğlum ve annesi, Kırıkkale Valiliği'ne müracaat etti. Valilikte oluşturulan kurul, maddi durumu iyi diyerek müracaatı geri çevirdi. Ardından Ankara'daki kurula sevk ettiler. 5 tane çocuğum var. Tarla bölündüğü zaman Süleyman'a bir şey düşmez. Düşse bile Süleyman tarlayı nasıl ekip, biçecek? Ben kalp hastasıyım. İki kere ameliyat oldum. Şu anda oğluma ben bakıyorum. Öldükten sonra kim bakacak" dedi.

Aldığı emeklilik maaşıyla 5 çocuğa bakamadığını anlatan Pekgöz, "Çocuğum yüzde 92 sakat ama hakkı olmasına rağmen bu haktan bir türlü yararlanamıyor. Her defasında karşımıza bürokratik engeller çıkıyor" şeklinde tepki gösterdi.

(SY-BÖ-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title