Haberler » Spor » Engelli Sporcuların Yeni Hedefi Olimpiyatlar - Spor

Engelli Sporcuların Yeni Hedefi Olimpiyatlar

Tunus'ta 22–29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen atletizm yarışmalarında dereceye girerek, Londra'da düzenlenecek 2012 Paralimpik Olimpiyatları'na katılma hakkını kazanan Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü sporcuları yurda döndü.

Engelli Sporcuların Yeni Hedefi Olimpiyatlar

'ta 22–29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen atletizm yarışmalarında dereceye girerek, 'da düzenlenecek 2012 Paralimpik Olimpiyatları'na katılma hakkını kazanan Engelliler Kulübü sporcuları yurda döndü.

Sporcular, Atatürk Havalimanı'nda yakınları ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından çiçeklerle karşılandı. Yarışmalarda dereceye girerek olimpiyatlarda 'ye temsil edecek olan engelli sporculardan Zübeyde Süpürgeci ve Hamide Kurt " Bizler için çok gurur verici bir şey. Böyle bir karşılama beklemiyorduk. Olimpiyatlarda da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

OLİMPİYATLARDA BAŞARILI OLACAKLAR

Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü sporcularının aldığı bu başarıdan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Bir süre önce Bağcılar'da açtığmız engelliler sarayı ile engellilere tanınan pozitif ayrımcılığı kurumsallaştırmış olduk. Oradaki engellilere vermiş olduğumuz emeğinin karşılığını fazlasıyla almaya başladık. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiler. Engelli atletizm ilk defa Türkiye'de dünya olimpiyatlarında iki kızımız Hamide ve Zübeyde madalya ile döneceklerine inanıyorum"dedi

(FOTOGRAFLI) - İstanbul/ Bakırköy

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler