Engelli Oto Hırsızı, Sonunda Yakalandı

Engelli Oto Hırsızı, Sonunda Yakalandı

KAYSERİ'de değişik zamanlarda çeşitli marka ve modellerde araç çalan biri bacaklarından engelli 2 zanlı, polisin takibi sonucu yakalandı.

Engelli Oto Hırsızı, Sonunda Yakalandı
16.08.2017 16:41 | Son Güncelleme: 16.08.2017 16:41

KAYSERİ'de değişik zamanlarda çeşitli marka ve modellerde araç çalan biri bacaklarından engelli 2 zanlı, polisin takibi sonucu yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, önceki gün Melikgazi ilçesi Anbar Mahallesi Gemlik Caddesi'nde 1987 model bir kamyonun çalınması üzerine çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerini de inceleyen polis, 30 yaşındaki M.S'yi hırsızlık olayının faili olarak belirledi ve bacaklarından engelli zanlıyı kaldığı evde yakaladı. Adli Tabipliğe getirilerek sağlık kontrolünden geçirilen zanlının polisteki sorgusunun sürdüğü bildirildi.

6 HIRSIZLIK OLAYININ ZANLISI DA YAKALANDI

Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu, Kayseri'de çeşitli tarihlerde meydana gelen 6 araç hırsızlığı olayının zanlısı20 yaşındaki Ö.G. de yakalandı. Zanlının, 12 Haziran'da Melikgazi ilçesi Gülük Mahallesi'ndeki caminin yanındaki 2016 model bir kamyonet, 30 Haziran'da Sanayi Mahallesi 6004. Cadde'de 2013 model bir otomobili, 19 Temmuz'da Hürriyet Mahallesi'nde 1993 model otomobil, 18 Temmuz'da Aydınlıkevler Mahallesi Leylak Sokak'ta 1994 model otomobil, 31 Temmuz'da Çorakçılar Mahallesi Kartopu Sokak'ta 1994 model otomobil ve 3 Ağustos'ta Küçükmustafa Mahallesi Osman Kavuncu Bulvarı'nda 2003 model hafif ticari araç çaldığı belirlendi. Firari olarak aranan zanlı, polisin çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Polisteki sorgusu tamamlanan zanlı, adliyeye gönderildi.

OKUL VE İŞYERLERİNİ SOYAN HIRSIZ, YAKAYI ELE VERDİ

Polisin yaptığı çalışmalarda, Melikgazi ilçesindeki bazı okul, kamu kurumu ve işyerlerinden hırsızlık yapan 18 yaşındaki zanlı sonunda yakalandı. Zanlının hırsızlık anları, güvenlik kamerası görüntülerine de yansıdı. Melikgazi ilçesinde son günlerde hırsızlık olaylarının artması üzerine polisin yaptığı çalışmalar sonucu, şüphelilerden U.Y. (18) yakalandı. Zanlının, Sakarya Mahallesi Eren Yıldırım Bulvarı'ndaki Keykubat Aradolu İmam-Hatim Lisesi'nden bir miktar para, dizüstü bilgisayar ve kol saati, Keykubat Mahallesi Çukur Sokak'taki özel Belsin Beyaz Zambak Anaokulu'nden 2 bin 30 TL para, Ahmet Gazi Ayhan Bulvarı'ndaki Seyyid-i Bunhanettin Gençlik Merkezi'nden elektronik eşya, yine Ahmet Gazi Ayhan Bulvarı'ndaki yüzme havuzundaki büfeden nakit para çalınması olaylarına karıştığı bildirildi. Zanlının polisteki sorgusunun sürdüğü bildirildi. - Kayseri

Kaynak: DHA

title