Engelli Öğrencilerin El İşi Sergisi İlgi Gördü

Engelli Öğrencilerin El İşi Sergisi İlgi Gördü

İskenderun ilköğretim okulu'nda okuyan zihinsel engelli öğrencilerin el emeği göz nuru ahşap işleri sergisi ilgi görüyor.

Engelli Öğrencilerin El İşi Sergisi İlgi Gördü

İskenderun İlköğretim Okulu'nda okuyan zihinsel engelli öğrencilerin el emeği göz nuru ahşap işleri sergisi ilgi görüyor. İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, eğitim ve öğretimde engelli öğrencilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, açılan serginin el emeği göz nuru olduğunu söyledi.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, sergi açılışında yaptığı konuşmada, "Hep birlikte bu öğrencilerimize sahip çıkmak zorundayız. Onların yapmış oldukları bu el emeği göz nuru işler kalplerinin aynasıdır. Bu da kendilerinin eğitildiğinin bir göstergesidir." dedi. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de engelli öğrencilerin yaptıkları el emeği göz nuru işlerin çok anlamlı ve güzel olduğunu belirterek, öğretmen ve öğrencileri çalışmalarından ötürü kutladı. Sergi hakkında bilgi veren İskenderun İlköğretim Okulu Öğretmeni Ali Eski, "2 gün süre ile sergi açık kalacak. Daha ilk günden yoğun ilgi ile karşılaştık. Okulda eğitim öğretim gören zihinsel engelli öğrencilerimiz ahşap yapı, el işleri, kıl testeresi ile yapılan ahşap işleri gibi çeşitli işler yaptılar ve bugün burada sergiliyoruz." dedi.

İskenderun Halk Eğitim Merkezi sergi salonunda gerçekleştirilen serginin açılışını İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek birlikte yaptı. - HATAY