Engelli Öğrencilerden Fotoğraf Sergisi

Engelli Öğrencilerden Fotoğraf Sergisi

Karabük'te, Eğitilebilir Çocuklara Eğitim Verilen Yaşama Sevinci İlköğretim Okulu Öğrencileri "Gözümüzden Safranbolu" Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı.

Engelli Öğrencilerden Fotoğraf Sergisi

Karabük'te, eğitilebilir çocuklara eğitim verilen Yaşama Sevinci İlköğretim Okulu öğrencileri "Gözümüzden Safranbolu" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Okul Müdürü Turgay Tokat, serginin açılışında yaptığı konuşmada, sergide orta düzeyde zihinsel yetersizlikleri olan öğrenciler tarafından Safranbolu ilçesinde çektikleri fotoğrafların yer aldığını söyledi. Engelli bireylerin dünyaya bakış açılarının farklı olmadığının ispatlanarak, "Birlikte yaşıyoruz, farkında mısınız?" mesajı vermeyi hedeflediklerini ifade eden Tokat, "Ülkemizde ilk defa engelli bireylerin bir sanat alanında bağımsız, aktif olarak katıldıkları bu çalışmanın asıl amacı, engellilerle bu dünyayı beraber paylaştığımızın sürekli hatırlanması, hayat planlanırken haklarının unutulmamasıdır" diye konuştu.

Bir alışveriş merkezindeki sergi, Vali Can Direkçi, Belediye Başkanı Hüseyin Erer ve İl Emniyet Müdürü Zekeriya Kahraman tarafından açıldı.

(YE-ET-Y) 14.05.2008 20:28 TSİ

Kaynak: İHA