Engelli Oğluna 12 Yıldır Hem Anne Hem Baba Oldu

Engelli Oğluna 12 Yıldır Hem Anne Hem Baba Oldu

Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 12 yıl önce eşini ve bir çocuğunu trafik kazasında kaybeden 64 yaşındaki Satılmış Erenler, hem annelik hem de babalık yaptığı 40 yaşındaki bedensel engelli oğlunun kansere yakalanması üzerine de gece gündüz uyumadan tedavisiyle ilgileniyor.

ALİ BALLI - Muğla'nın Bodrum ilçesinde 12 yıl önce eşini ve bir çocuğunu trafik kazasında kaybeden 64 yaşındaki Satılmış Erenler, hem annelik hem de babalık yaptığı 40 yaşındaki bedensel engelli oğlunun kansere yakalanması üzerine de gece gündüz uyumadan tedavisiyle ilgileniyor.

Turgutreis Mahallesi'nde yaşamını sürdüren üç çocuk babası emekli Erenler, hüzünlü bir "Babalar Günü" geçiriyor. 12 yıl önce trafik kazasında üç çocuğundan birini ve eşini kaybeden Erenler, geçirdiği acı dolu günlere rağmen yaşama umudunu yitirmeden birlikte yaşadığı yüzde 97 oranında bedensel engelli oğlu Kaan'a hayat azmi veriyor. Erenler'in diğer çocuğu ise Ankara'da özel bir şirkette çalışıyor.

Satılmış Erenler, oğlunun küçükken yakalandığı kas hastalığının zamanla ilerlediğini, 20 yaşında askere gidecekken engelli hale geldiğini belirterek, "Daha sonra ağır ağır ilerledi ve yürüyemez hale geldi. Oğlum şimdi tekerlekli sandalyeye bağlı yaşıyor." dedi.

"Ben oğlum için yaşadım"

Eşinin ölümünden sonra engelli oğluna hem annelik hem de babalık yaptığını dile getiren Erenler, şöyle konuştu:

"Oğluma elimden geldiği kadar bakmaya çalıştım. Bodrum Sağlık Vakfı Engelliler Okuluna gitmeye başladı. Okul akülü sandalye verdi, onunla gidip gelmeye başladı. 17 yıldır okulda seramik sanatıyla ilgileniyor. Diğer zamanlarda da ben evde onunla ilgilendim. Bu zamana kadar mücadele verdik. Bundan sonra da ömrümün sonuna kadar yanındayım. Ben oğlum için yaşadım, bundan sonra da öyle olacak."

Oğluna bir süre önce kalın bağırsak kanseri teşhisi konulduğunu ifade eden Erenler, ağır bir ameliyat geçiren Kaan'ın 5 gündür hastanede olduğunu anlattı. Erenler, şöyle konuştu:

"Yapılan tetkiklere göre oğlumun bağırsağındaki yaralar ilerlemiş ve 'Ameliyat edilmesi gerekiyor' dediler. 7 saatlik bir ameliyat geçirdi ve kalın bağırsağını aldılar. Bundan sonra torba ile yaşamaya devam edecek. Biz de buna karşı önlemimizi alarak devam edeceğiz."

Oğlunun tüm ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını vurgulayan Erenler, gece bazen 3-4 kez uykusundan kalktığını söyledi.

Oğluna sarılarak duygusal anlar yaşadı

Daha önce hiç Babalar Günü'nü kutlamadığını anlatan Erenler, "Yeter ki o iyi olsun, ben kutlamasam da olur." diyerek, hasta yatağındaki oğluna uzun uzun sarılıp ağladı.

Konuşma güçlüğü çeken Kaan Erenler ise 40 yıldır kendisine bakan babasının hakkını ödeyemeyeceğini ifade ederek, babasının ve tüm babaların "Babalar Günü"nü kutladı.

Kaan Erenler'in ameliyatını gerçekleştiren Acıbadem Hastanesi genel cerrahi uzmanı Birol Esen ise hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Esen, bedensel engelli Erenler'in 8 yıldır kalın bağırsak problemi yaşadığını sözlerine ekledi.

Engelli Oğluna 12 Yıldır Hem Anne Hem Baba Oldu
Engelli Oğluna 12 Yıldır Hem Anne Hem Baba Oldu
Engelli Oğluna 12 Yıldır Hem Anne Hem Baba Oldu

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title