Engelli Gencin Akülü Araba Sevinci

Engelli Gencin Akülü Araba Sevinci

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi Belediye Başkanı Altan Ersin, Sağlık Mahallesi'nde İkamet Eden Bedensel Engelli Bir Gence Akülü Araba Hediye Etti. Sevinci Gözlerinden Okunan Genç, "Sıra Ehliyet Almaya Geldi" Esprisi ile Çevresindekilere Mutluluğunu İfade Etti.

Engelli Gencin Akülü Araba Sevinci

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi Belediye Başkanı Altan Ersin, Sağlık Mahallesi'nde ikamet eden bedensel engelli bir gence akülü araba hediye etti. Sevinci gözlerinden okunan genç, "Sıra ehliyet almaya geldi" esprisi ile çevresindekilere mutluluğunu ifade etti.

Çorlu Belediyesi, Sağlık Mahallesi'nde yaşayan 23 yaşındaki Caner Çapin'e akülü araç hediye etti. Akülü arabanın tesliminde konuşan Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, "Çorlu Belediyesi olarak halkımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çorlu'da yaşayan ve çeşitli nedenlerle yaşamlarını engelli bir şekilde sürdüren vatandaşlarımıza ulaşarak ihtiyaçlarını giderme gayreti içerisindeyiz. Daha önce hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla 50 tekerlekli sandalye dağıttık, Mengerler A.Ş.'nin bağışladığı Sevgi Aracımızı da 24 saat boyunca engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Geçtiğimiz ay huzurevimize 1 adet akülü araç bağışlamıştık. Son olarak Sağlık Mahallesi'nde ikamet eden ve yüzde 80 oranında bedensel engeli bulunan sevgili kardeşimiz Caner'in böyle bir araca ihtiyacı olduğunu öğrendik ve akülü engelli aracını Caner'e armağan ettik. Kullanımı çok kolay olduğu için Caner bu aracı rahatlıkla kullanabilecek ve yakın noktalarda istediği yere gidebilecek. Caner bundan böyle bir nebze de olsa ailesine veya başkalarına muhtaç olmadan daha bağımsız bir şekilde yaşamını sürdürebilecek. Caner'in mutluluğu da gözlerinden okunuyor, mutluluğunun daim olmasını isterim. Tek dileğim Caner'in durumunda bulunan vatandaşlarımıza da ulaşabilmek ve onların da ihtiyaçlarını giderebilmek. Burada hayırseverlere de çok iş düşüyor, onların destekleriyle birlikte ne kadar çok Caner'e ulaşabilirsek ve onları mutlu edebilirsek ne mutlu bizlere" dedi.

Kendisine armağan edilen akülü araca binen Caner ise, "Sevgili belediye başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Bana mutluluğu bir kez daha yaşattı. Artık rahatlıkla dışarıya çıkabileceğim. Bizden yardımlarını esirgemeyen belediyemiz sayesinde bugüne kadar arzu ettiğimiz her şeye kavuştuk. Rahatsızlansak yada bir yerden başka bir yere gitmek zorunda kalsak belediyemiz hemen yanı başımızda oluyor. Ne zaman yardıma ihtiyacımız olsa Sevgi Aracı ile istediğimiz yere ulaştırılabiliyoruz. Bu hizmeti düşünen ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

Daha sonra heyecanlı bir şekilde kendisine armağan edilen aracı kullanmayı öğrenmeye çalışırken espri yapmaktan da geri kalmayan Caner, "Arabayı aldık şimdi sıra ehliyette" diyerek çevresindekilere mutluluğunu ifade etti.

(EŞ-RA-OK-Y)