Engelli Cocuklardan Ailelerine Gosteri

Engelli Cocuklardan Ailelerine Gosteri

Bursa Yenişehir İlçesinde Bulunan İbn -İ Sina Rehabilitasyon Fizik Tedavi Özel Eğitim ve Sağlık Merkezi'nde Eğitim Gören Engelli Çocuklar, Velilerine Yeteneklerini Sergilediler.

Engelli Cocuklardan Ailelerine Gosteri

Bursa Yenişehir İlçesinde bulunan İbn-i Sina Rehabilitasyon Fizik Tedavi Özel Eğitim ve Sağlık Merkezi'nde eğitim gören engelli çocuklar, velilerine yeteneklerini sergilediler.

Bursa Yenişehir ilçesinde Akçeşme İlköğretim Okulunda yapılan program engelli çocukların 6 aylık gelişmelerini ailelerine oyun, şiir ve şarkılarla gösterdiler. Kurum Müdürü Ali Metin, "Öğrencilerimizin 6 aylık gelişmelerini velilerimizin de somut olarak görmesini sağlamak için öğrencilerimizin hazırlayarak sunduğu bir programdır. Bizim amacımız öğrencilerimizin sosyalleşmesine katkıda bulunmak bunu perçinlemek için periyodik aralıklarla devam ettirmektir" dedi.

Öğrencilerin velilerine gösteri sonunda Bireysel Gelişim Raporu vereceklerini ifade eden Metin, "Bu raporla velilerimize öğrenciler üzerinde kat edilen yolu görmelerini sağlamak ve vermiş olduğumuz eğitimde velilerimizin desteklerini de alarak daha verimli olmaktır. Unutmamalıyız ki Atatürk'ün söylediği," Eğitimde feda edilecek fert yoktur." sözü her zaman bir ilke olacaktır. Bu ilke uğrunda çalışmalarımız azimle devam edecektir." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA