Engelli Çocuğu Taciz Eden Zanlı: Pantolonumu İndirince Yanlış Anlaşıldım

Engelli Çocuğu Taciz Eden Zanlı: Pantolonumu İndirince Yanlış Anlaşıldım

Zonguldak'ta 13 yaşındaki zihinsel engelli erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunan Ersin D.'nin yargılanmasına başlandı. Ersin D, "Tuvalet için pantolonumu indirince yanlış anlaşıldım" diyerek suçlamaları reddetti.

Engelli Çocuğu Taciz Eden Zanlı: Pantolonumu İndirince Yanlış Anlaşıldım

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, futbol sahasının yanında 13 yaşındaki zihinsel engelli erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla mahallede oturanların tekme tokat dövdüğü Ersin D.'nin yargılanmasına başlandı.

"SANA TABLET ALACAĞIM" DİYEREK ÇOCUĞU KANDIRDI

Geçen yıl ekim ayında meydana gelen olayda inşaat boyacısı Ersin D., iddiaya göre zihinsel engelli Ş.K. adlı erkek çocuğu, 'Sana tablet alacağım' diyerek Yeni Mahalle'deki futbol sahasının arkasına götürdü. Burada çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen Ersin D., mahalleli tarafından fark edilince tekme tokat dövülerek polise teslim edildi.

TACİZCİ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Hastanedeki tedavisi ardından tutuklanan Ersin D., hakkında Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Beden ve ruh sağlığı bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı cinsel istismar', 'Cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından yargılandığı davada hakim karşısına çıktı.

"TUVALET İÇİN PANTOLONUMU İNDİRİNCE YANLIŞ ANLADILAR"

Suçlamaları kabul etmeyen Ersin D., "Bir arkadaşın evinde boya yapıyordum. Akşam işim bitince bira aldım ve halı sahaya doğru giderken daha önce tanımadığım bir çocuk yanıma gelerek kendisine su almamı istedi. Ben de su alması için 1 lira para verdim. Halı saha önüne geldim. O da maç izliyordu. Ben tuvalet için pantolonumu indirince, yanlış anlaşılmadan dolayı bana saldırdılar. 8 aydan bu yana cezaevindeyim asıl mağdur olan benim" dedi.

ERSİN D., TUTUKLU YARGILANACAK

Tahliyesini talep eden Ersin D.'nin tutukluluk halinin devamına karar verildi. Mahkeme heyeti, koruma altına alınarak yurda yerleştirilen Ş.K.'nın ifadesinin alınması ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.