Engelli Çilem'in Gelin Olma Hayali Doğum Gününde Gerçekleşti

Engelli Çilem'in Gelin Olma Hayali Doğum Gününde Gerçekleşti

Engelli Çilem'in gelin olma hayali doğum gününde gerçekleştiKİLİS - Kilis'te yaşayan 34 yaşındaki engelli Çilem Esra Yağcı'nın gelin olma hayali doğum gününde gerçek oldu.

Engelli Çilem'in gelin olma hayali doğum gününde gerçekleşti

KİLİS - Kilis'te yaşayan 34 yaşındaki engelli Çilem Esra Yağcı'nın gelin olma hayali doğum gününde gerçek oldu.
Kilis Belediyesi Meslek Edindirme Kursları engellilere yönelik "Hayallerim gerçek olsun" projesi kapsamında Belediye konaklarına kursiyer olarak gelen engelli Çilem Esra Yağcı, kurstaki hocalara, gelinlik giymek istediğini gelin olma istediğini dile getirmesi üzerine Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara'nın eşi Gülsen Kara devreye girerek, Çilem Esra Yağcı'nın hayalindeki gelin olma istediğini doğum gününe denk getirerek gerçekleştirildi. Düğün için tüm hazırlıklar yapılarak, düğün salonu ve diğer organizasyonlar yapıldı. Gelinlik giyerek kuaförden alınan Çilem Esra Yağcı, konvoyla kent merkezinde tur attıktan sonra düğün salonuna getirildi. Zılgıtlar eşliğinde düğün salonuna gelen Çilem Esra Yağcı, meslek edindirme kurslarında hocalar ve çalışanlar tarafından eşlik edilerek, piste çıktı. Burada kursiyerler ile hocaları ile birlikte gönlünce dans eden çeşitli oyun figürleri ile sergileyen Çilem Esra Yağcı'nın mutlu olduğu gözlendi.
Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara'nın eşi Gülsen Kara, yaptığı açıklamada, Çilem Esra Yağcı'yı meslek edindirme kursuna her gün hocaları tarafından alınarak getirildiğini ifade ederek, "kurs sonunda evine yeniden bırakıyorlar. Belediyemizin meslek edindirme kurslarında hayalim gerçek olsun projesi var, engellilere yönelik. Engellilerin hayallerini gerçekleştirmeye yönelik. Çilem Esra Yağcı'na sorduğumuzda hayallerinin ne olduğunu, hayatta en çok gelin olmak istediğini söyleyince böyle bir organizasyon tertip ettik" dedi.
Çilem Esra Yağcı'nın annesi Güler Yağcı ise kızının hayalini gerçekleştirdikleri için Belediye Başkanı Hasan Kara'nın eşi Gülsen Kara ile hocalarını teşekkür ettiğini ifade ederek, "kızım gelinlik kıyafeti gitmeye çok hevesliydi. Gelinlik satan iş yerlerinin önünden geçerken, bakalım alalım diye talebi oluyordu. Bende öğretmenlerine söyledik. Doğum gününe denk geldi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.