Engelleri Aşmak İçin Hareket Projesi" Afyonkarahisar'da Uygulandı

Engelleri Aşmak İçin Hareket Projesi" Afyonkarahisar'da Uygulandı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen “Engelleri Aşmak İçin Hareket Projesi” kapsamında engelliler ve engelsiz bireyler bir arada Afyonkarahisar’da halı saha maçı yaptı.

Engelleri Aşmak İçin Hareket Projesi

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen "Engelleri Aşmak İçin Hareket Projesi" kapsamında engelliler ve engelsiz bireyler bir arada Afyonkarahisar'da halı saha maçı yaptı.

Türkiye Beyazay Derneği Afyonkarahisar Şubesi ev sahipliğinde yapılan etkinlikte, derneğin 7 üyesi ile kentte hizmet veren Trio Cafe çalışanları ile halı saha maçı yaptı. Engelli ve engelsizlerle karma bir takım kurulan oyunda, engelliler oynadıkları maçta keyifli anlar yaşadı, engellerini bir an olsun unuttu.

Beyazay Afyon Şubesi yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu maçta, Derneğin Şube Başkanı Feyza Kayar, bu sporsal faaliyetlerinin devamının geleceğini söyledi. Kayar, "Proje kapsamında bu, ikinci maçımız. Bugün oynanan maçta, engellilere Trio Cafe çalışanları eşlik etti. Birlikte halı saha maçı yaptılar. Ancak, yapılan maç burada kalmıyor. Futbol vesilesi ile engellilerle ile cafe çalışanları arasında bir dostluk kuruldu. Bundan böyle, engelliler o cafeye her gittiklerinde, çalışanlar o engelliyi tanıyacak, muhabbet edecek. Bu dostluk böylelikle devam edecek. Duyarlılıklarından dolayı cafe çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Sadece futbol değil, üyelerimizin engel durumlarına göre, diğer spor dallarında da maçlar yapacağız. Bu spor dostluklarını her kurumla ve şirketlerle gerçekleştireceğiz. Projenin sonunda spor aracılığıyla büyük bir farkındalık oluşacak" dedi. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA