Engel Tanımayan Fırçalar TBMM'de - Haberler
Haberi Paylaş

Engel Tanımayan Fırçalar TBMM'de

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Engel Tanımayan Fırçalar TBMM'de

Engelliler Haftası’nda “Engel Tanımayan Fırçalar”, 12-17 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Mustafa Necati Kültür Evi’nde buluştu.

Engelliler Haftası'nda "Engel Tanımayan Fırçalar", 12-17 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisi Mustafa Necati Kültür Evi'nde buluştu.

TBMM, Engelli Hakları ve Erişilebilirlik İzleme Denetleme Derneği, duyabilirsin.com, GÖRBİR işbirliği, ASPB desteği ve İGDAŞ sponsorluğunda gerçekleştirilen 5.engel tanımayan fırçalar resim sergisinde, Türkiye'nin birbirinden yetenekli ressamları, atölye çalışmasında gerçekleştirdikleri canlı performans ile "Renkler Arasında Kaybolan Gri"yi resmettiler. 13 ilden 20 sanatçının buluştuğu etkinlik çerçevesindeki resim sergisi ise 17 Mayıs 2015 tarihine kadar açık kalacak.

İGDAŞ'ın sponsor olduğu etkinlikte görme engelli ressam Eşref Armağan ile Erzurumlu Yusuf Arslan etkinliğin ilgi odağı oldu. Serginin açılışına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) Müsteşarı Nesrin Çelik, İGDAŞ Genel Müdür Yönetim Danışmanı İlhami Başer, ASPB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi, ASPB Ankara İl Müdürü Selim Çelenk, T.B.M.M. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Ali Özer ve çok sayıda davetli katıldı.

Engel Tanımayan Fırçalar ilk olarak Sheraton Oteli'nde gerçekleştirilen "Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi" kapanış töreninde izleyenleri büyüledi. "Kuruluştan Kurtuluşa" konseptiyle canlı performans gösterilerinde Tokat'tan Murat Mutlu "Şeyh Edebali", Eskişehir'den Satılmış Akın "Osman Gazi", Erzincan'dan İsmail Yakıcı "Osmanlı tuğrası ve Türk Bayrağı" ve Kocaeli den Ertan Ayhan Sertöz"Atatürk, Çanakkale ve Kurtuluş" bölümlerini karakalemle 1 saatte çizerek bir bütün oluşturdular.

Etkinliğin devamında TBMM Mustafa Necati Kültür Evi'nde Görme Engelli Ressam Eşref Armağan Müsteşar Nesrin Çelik'e kuş ve çiçek temalı doğa resmi çizerek hediye etti.

"İGDAŞ varsa engel yok" sloganı ile engellilere destek veren İGDAŞ adına Yönetim Danışmanı İlhami Başer tüm sanatçılarla tek tek ilgilendi.

Ayhan METİN, İlknur PEDER (Psikolog) ve Mustafa BÜGELEK'inyer aldığı söyleşi ile program devam etti.

TBMM Mustafa Necati Kültür Evinde 17 Mayıs'a kadar açık kalacak "renkler içerisindeki Gri'ler…"resim sergisine katılan sanatçılar şunlar: "Adem İnce (Gaziantep), Ertan Sertöz (İzmit), Eşref Armağan (Ankara), Fatma Işık Kaya (İzmir), Gülbin Su (Hatay), İsmail Yakıcı (Erzincan), MahmoudR.Al-Moqayad (Gazze), Meryem Düzgün (İzmir), Murat Mutlu (Tokat), Muammer Koç (Samsun), Muhammet Yalçın (Ankara), NurserenYurtman (İstanbul), Satılmış Akın (Eskişehir), Semra Çelik (İstanbul), Suzan R.Najmaaden (Irak), Şahmettin Tepe (Kars), Yusuf Arslan (Erzurum), Zeynep Güneri (Diyarbakır)". - İSTANBUL

Engel Tanımayan Fırçalar TBMM'de

Engel Tanımayan Fırçalar TBMM'de

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title