Enerjide Kadın"In Rolü Tartışılacak - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Enerjide Kadın"In Rolü Tartışılacak

AA - Haberler | Ekonomi
Enerjide Kadın

Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi PwC Türkiye'nin, Boğaziçi Enerji Kulübü ile ortaklaşa düzenleyeceği "Enerjide Kadın" temalı toplantı, 27 Mart'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi PwC Türkiye'nin, Boğaziçi Enerji Kulübü ile ortaklaşa düzenleyeceği "Enerjide Kadın" temalı toplantı, 27 Mart'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, ana teması "Enerjide Kadın" olarak belirlenen toplantıda, kadınların yalnızca enerji tüketicisi ve işletmelerin yöneticisi olarak rolleri değil, aynı zamanda sayılarının artırılması ve yönetim kurullarındaki temsilinin güçlendirilmesi gibi konuların tartışılacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, sektördeki jeopolitik gelişmelerden yeni yatırımlara kadar birçok konunun uzmanlar tarafından ele alınacağı toplantı sonuçlarının analiz edilerek hükümet, şirketler ve uluslararası kuruluşlarda uygulanmak üzere somut tavsiyelerin geliştirilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boğaziçi Enerji Kulübü Başkanı Mehmet Öğütçü, enerji sektörünün ciddi bir dönüşüm sürecinden geçtiğine, jeopolitik gerilimlerin sektörü ve yatırımları etkilediğine dikkati çekerek, "Kadınların enerji sektöründeki mevcudiyetleri ve etkileri, olması gereken düzeyin oldukça gerisinde. Kapasitelerinin güçlendirilmesi, sektöre daha aktif ve önemli pozisyonlarda katkı sağlamaları, liderlik etmeleri ve önlerindeki engellerin kaldırılması konularında gerçekçi tavsiyeler geliştirmeyi hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

AA - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title